Kultūra
Mūzika

Ceļā uz #DzSv: “Mirttantes Jāņuzāle” neparastā orķestra “Signāls” izpildījumā0

Publicitātes foto

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki tuvojas vēja spārniem. LMT Straume piedāvā trešo stāstu video sērijā par vērienīgo gatavošanos svētkiem. Šoreiz uzmanības centrā ir svētku mūzika un skanīgs izaicinājums mūzikas instrumentiem un modernajām tehnoloģijām.

Dziesmu svētkos skaļi skan ne vien balsis, bet arī daudzveidīgi mūzikas instrumenti. Rihards Sniegs dodas iepazīties ar Valmieras pūtēju orķestri “Signāls”, lai uzzinātu, kā gaidāmajam notikumam gatavojas muzikālā pavadījuma meistari. Lai gan svinībām dots dziesmu un deju vārds, muzikanti tajā it nemaz nejūtas kā otrās vijoles. Tieši pretēji – viņi ir pilnvērtīgi dižkoncerta dalībnieki.

Pūtēja orķestri “Signāls” Riharda viesošanās laikā sagaida arī interesants pārbaudījums. Kopā ar Dj Anno Mimicus jeb mūzikas producentu Reini Klatenbergu pūtējiem ir iespēja apgūt jaunu tehniku. Tās pamatā ir “loop” metode jeb mūzikas cilpošana un kustību sensoru pielietošana. Anno Mimicus orķestrim sarakstījis skaņdarbu, par pamatu ņemot motīvus no hip hop dziesmas “Mirttantes Jāņuzāle”.

Saistītie raksti

LMT Straume astoņu video stāstu sērijā ielūkosies svētku organizēšanas aizkulisēs un uzzinās par kolektīvu gatavošanos Dziesmu un deju svētkiem.

Pūtēju orķestra “Signāls” video stāsts skatāms arī lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti dalīties savos iespaidos Twitter diskusijās, lietojot tēmturus #DzSv un #AtspēkoMītu.

LA.lv