Kultūra
Teātris un kino

Ceļā uz ekrāniem “Turpinājums”0


Ivars Seleckis
Ivars Seleckis
Foto: LETA

Latvijā 22. martā pirmizrādi piedzīvos Ivara Selecka dokumentālā filma “Turpinājums”, kas iekļauta Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filma, kuras uzņemšana tika sākta 2015.gadā, stāsta par pieciem bērniem Latvijas novados, kuri sākuši savas skolas gaitas. Kārlim ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos, Gļeba vecvecāki iebraukuši Latvijā pēc 1940.gada, bet Zanes ģimene ir pirmās paaudzes pilsētnieki. Anastasijas ģimene no pilsētas pārcēlusies uz laukiem, bet Anetes mamma dzīvo Anglijā.

“Turpinājums” ir pirmā daļa no ieplānota ilgtermiņa kino vērojuma par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem. Filmu cikla mērķis ir atgriezties pie pirmās filmas varoņiem ik pēc septiņiem gadiem un dokumentēt viņu dzīves gājumu. Filmas radošajā komandā ir arī operators Valdis Celmiņš, producenti Antra Gaile un Gints Grūbe, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ernests Ansons, montāžas režisore Andra Dorša, montāžas un scenārija konsultante Krista Burāne, varoņu izpēti veica Dace Dzenovska un Antra Gaile. Šī ir jau otrā Selecka filma, kas top studijā “Mistrus Media”. “Visu ko savā dzīvē esmu filmējis, bet filmu par bērniem uzņemu pirmoreiz. Paies laiks, bērni paaugsies, un pasaule būs tāda, kādu veidos un apdzīvos viņi. Taču kaut kāda daļa no šīs nākotnes bērnos mājo jau tagad. Mēģinot vērīgi ielūkoties, kas notiek bērnu prātos, mēs varam censties saskatīt paši savu nākotni, savu turpinājumu,” filmu aprakstīja kinorežisors Seleckis.

NKC programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” kopumā iekļautas 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Līdz šim pirmizrādi piedzīvojušas filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, dokumentālā filma “Ievainotais jātnieks” un “Astoņas zvaigznes”. Pārējo 13 filmu izrādīšana uz kino ekrāniem plānota visa 2018. gada garumā.

LA.lv