×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Ceļā uz pilnīgu mobilitāti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ērtas rakstīšanas mobilitātei – pilna izmēra "klavieres".

Gan auto, gan citu tehnikas nozaru veidotājiem un lietotājiem jāatzīst – mobilo sakaru ierīču progresa ātrums viņiem diemžēl nav sasniedzams. Par to kārtējo reizi liecina dažas no augusta digitālajām ziņām.

 

Stacionāra datora jauda kabatā

“Samsung” prezentējis savu jaunāko viedtālruni “Galaxy6 Edge+”. Tā tehniskā specifikācija liecina – datu apstrādes ātrumā mobilā tehnika vairs neatpaliek no simtkārt lielākās stacionārās un, pateicoties 4G mobilā interneta pastāvīgai pieejamībai, to pat dažos elementos pārspēj. Kļuvusi iespējama pat tāda nesen par fantastisku uzskatīta lieta kā video “straumēšana” uz cita lietotāja ierīci. Labākajos “telefonos” iebūvētās foto un videokameras jau apmierina pat profesionālu TV reportieru prasības. Saņemtā attēla kvalitāte lieliska, skatītais vien ekrāna izmēru ierobežots. Datu glabāšanas iespējas vairs nelimitē iebūvētas atmiņas un kartes – tos krājam “mākonī”. Vārdu sakot – par nepilnu tūkstoti eiro vari iegūt aparātu, kurš spēs vairāk, nekā lielākā daļa no mums prot un grib izmantot. Rakstošo profesiju pārstāvjiem iebilde tikai viena – nav kārtīgas sacerējuma plūdumam nepieciešamas klaviatūras…

 

Klavieres vienmēr līdzi

“LG” jaunums arī šo pro­blēmu atrisina. Attēlā redzamā tastatūra ir ofisā vai mājā ierrastajos izmēros, taču salokāma ja ne līdz kabatas, tad nelielas somiņas vai dokumentu mapītes izmēriem. Divi izturīgi statīvi notur viedtālruņus vai planšetdatorus vertikālā stāvoklī. Vienkārši atritinot “Rolly” klaviatūru, tiek nodrošināta automātiska bezvadu savienošanās funkcija. Viena AAA baterija klaviatūru tās vidējā lietošanas kapacitātē spēj darbināt līdz pat trīs mēnešiem.

 

Rīga – Eiropas WiFi galvaspilsēta

Atkārtoti mērījumi par bezvadu interneta pieejamību Eiropas Savienības dalībvalstīs liecina, ka Rīga saglabā Eiropas bezmaksas WiFi galvaspilsētas titulu. Aprēķini veikti, ņemot vērā cilvēku skaitu uz vienu bezmaksas WiFi punktu.

Latvijas galvaspilsēta ar ~444 cilvēkiem uz vienu WiFi punktu apsteigusi tādas pilsētas kā Tallina (~975 cilvēki), Valleta (~1074 cilvēki), Lisabona (~1090 cilvēki), Viļņa (~2162 cilvēki) un citas.

“Ar brīvpieejas interneta tīkla izbūvi un bezmaksas pakalpojuma ieviešanu esam kļuvuši par paraugu daudzām Eiropas valstīm, ko pierādījusi starptautisko mediju interese. Piemēram, Vīnē līdz 2016. gadam plānots ierīkot 400 jaunus WiFi punktus, taču Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem vēl plašāks bezmaksas WiFi internets pieejams trīs gadus. Tāpēc būtisks ir iedzīvotāju novērtējums, un “Lattelecom” aptauja apstiprina, ka vairāk nekā puse Latvijas interneta lietotāju atzīst, ka pieejamības, kvalitātes un lietošanas ērtuma ziņā Latvijā ir labāks publiskais WiFi tīkls nekā ārzemēs,” stāsta “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Kopumā “Lattelecom” Latvijā ierīkojis vairāk nekā 4500 WiFi punktus, no kuriem Rīgas parkos, ārstniecības iestādēs, sabiedriskā transporta pieturvietās un citās sabiedriskās vietās teju 1500 punkti pieejami bez maksas.

Pētījums veikts 2015. gada augustā, ņemot vērā internetā pieejamo informāciju par bezmaksas WiFi punktu skaitu Eiropas galvaspilsētās, savukārt Latvijā punktus, kurus nodrošina uzņēmums “Lattelecom”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+