Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
4. septembris, 2016
Drukāt

Ceļa zīme aizliedz izvest atkritumus. Tos dedzina, krāj vai izber citur (2)

1. Dedzina, krāj vai izber citur

1no4
Kamēr citi atkritumu savācēji iedzīvotājiem atsaka, tikmēr SIA "Eco Baltia" tomēr brauc un izved. Foto - Valdis SemjonovsKamēr citi atkritumu savācēji iedzīvotājiem atsaka, tikmēr SIA "Eco Baltia" tomēr brauc un izved. Foto - Valdis Semjonovs

“No manas sētas SIA “Pilsētvides serviss” atkritumus neizved kopš pagājušā gada rudens, kaut arī atteikumam nav iemesla,” uzskata Akāciju ielas 3a nam­īpašnieks Visvaldis Maļugins. Viņš, tāpat citi manis uzrunātie iedzīvotāji apgalvo, ka par šo pakalpojumu līdz šim vienmēr samaksājuši laikus. Arī 3. nama dzīvokļa īpašniece Skaidrīte Grandberga, tāpat arī 2. nama saimniece Signe Saiva atzīst, ka ar viņu līgumu SIA “Pilsētvides serviss” (pirms pārdēvēšanās – “Vides pakalpojumu grupa”) lauzis jau pirms gada.

Iedzīvotājiem jautāju, kur pašlaik viņi liek visu lieko sadzīves drazu, kas nemitīgi sakrājas ikdienā.

“Nu jau gads apkārt, kopš kādu daļu sadedzinu dzīvokļa krāsnī. Bet to, ko tik viegli nevar sadedzināt, piemēram, plastmasas pudeles, sakrauju šķūnītī,” atzīst Skaidrīte Grandberga. “Sadzīves atkritumus sakrāju maisos, kurus pēc tam aiznesu un izberu tuvējās Valdeķu ielas nama pagalma konteinerā,” saka Visvaldis Maļugins.

“Daļu atkritumu aiznesu un izberu tuvējās skolas kopmītnes pagalma konteinerā. Bet daļu sakrāmēju vieglās automašīnas bagāžniekā, pēc tam aizvedu un izberu citur pilsētā,” savu paņēmienu atklāj Signe Saiva.

Namu iedzīvotāji gan vienprātīgi atzīst, ka ne atkritumu dedzināšana krāsnī, ne nēsāšana, izvadāšana un izbēršana citu namu pagalmu konteineros nav nekāds atrisinājums, drīzāk lāpīšanās, lai pavisam nenogrimtu atkritumos.

Kā viņi stāsta, iemesls, kāpēc SIA “Pilsētvides serviss” atteikusies izvest sadzīves atkritumus, esot tas, ka no Zolitūdes ielas puses iebraukt Akāciju ielā aizliedz par 3,5 tonnām smagākiem spēkratiem uzstādīta ceļa zīme. Savukārt ielas otrs gals atduras strupceļā.

  1. Dedzina, krāj vai izber citur
  2. Dažiem neved, bet citiem ved
  3. Rīgas dome sola
  4. Gaidītā remonta vietā aizlieguma zīme

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pierādījums politikai Atbildēt

    bez rašes Latvija slīkst nost ūdos ! 🙂

  2. Iespēja būtu izvietot lielu atkritumu savākšanas konteineri kaut kur, kur auto var piebraukt, nu un visiem to arī izmantot, izvedot, protams, ne reizi divās nedēļās, bet biežāk.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+