×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Čeļabinskā plāno celt pieminekli meteorītam

Foto - AFPFoto - AFP

Čeļabinskas apgabala varas iestādes nolēmušas iemūžināt 15. februārī nokritušo meteorītu, izstrādājot logotipu un uzceļot pieminekli, paziņoja apgabala valdības preses dienests.

Skices nākamajā nedēļā sāks pieņemt no Čeļabinskas apgabala iedzīvotājiem, kas ir šī retā notikuma tieši liecinieki. Komisija izraudzīsies labākos no iesūtītajiem darbiem un tos ievietos internetā atklātai balsošanai. Čeļabinskas pilsētas varas iestādes vēlāk noteiks vietu, kur uzcelt pieminekli pēc labākās skices. Logotipu varēs izmantot visi interesenti, atveidojot to poligrāfijā un suvenīros – bukletos, kalendāros vai magnētiņos, informēja apgabala valdības preses dienests.

15. februāra rītā atmosfēras zemākajos slāņos virs Urālu federālā apgabala eksplodēja un sadega meteorīts, bet tā atlūzas nokrita Čeļabinskas apgabalā galvenokārt Čeļabinskas un Kopeiskas pilsētu rajonā. Trieciena vilnis izsita daudzu ēku logus, un ar stikla lauskām tika ievainoti cilvēki. ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde lēš, ka meteorīta  svars bija apmēram 10 tūkstoši tonnu. Tam eksplodējot, atbrīvojās enerģija, kas 30 reizes pārsniedza uz Hirosimu nomestās atombumbas jaudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+