×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Čelentāno un Klaudija: itāļu “Elviss” un viņa daiļā mūza

4. Ģimene diviem

4no4
Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Adriano nevēlējās, lai kāds no viņa bērniem iet viņa pēdās, jo negribēja, lai par viņa atvasēm sacītu, ka, salīdzinot ar Adriano, viņa “perējumi” nav pat izēstas olas vērti. Tādēļ tad, kad jaunākā meita Rozalinda paziņoja, ka vēlas kļūt par aktrisi, mājās izcēlās skandāls. Rezultātā 18 gadus vecā meita pameta mājas, kurās kopš tā laika tā arī nav atgriezusies. Viņa noīrēja dzīvokli pie pazīstama skulptora, palīdzēja viņam darbā, strādāja reklāmas aģentūrā, tad televīzijā. Taču sevi viņa redzēja tikai kino. Viņai nācās ļoti daudz strādāt, lai kļūtu slavena, un tas viņai arī izdevās – pēc Sātana lomas nospēlēšanas Mela Gibsona “Kristus ciešanās”.

Attiecības ar vecākiem Rozalindai ir sāpīga tēma līdz pat šai dienai. “Viņi ir aizslēgta sfēra. Noslēgts aplis. Ģimene diviem. Es cienu viņu dzīvesveidu, taču nespēju tajā piedalīties.” Ilgu laiku sarunas par saviem vecākiem viņai bija tabu tēma, taču vēlāk viņa atzinās, ka visvairāk pietrūcis bērnam tik nepieciešamās vecāku uzmanības un mīlestības. Tēvu viņa salīdzina ar lielu bērnu, lai gan augstu vērtē viņa panākumus radošajā sfērā. Tomēr reālās attiecības ar viņu bijušas ļoti grūtas. “Tas, kurš mīl sevi pārāk daudz, nespēj izpaust mīlestību attiecībā pret citiem,” viņa sacīja.

Par savu māti viņa ar nožēlu teikusi, ka, par spīti ārējai idillei, kādu viņa centusies radīt ap savu laulību, viņasprāt, māte neesot patiesi laimīga. Viņa esot it kā aizgājusi pati no sevis, lai vairāk nodarbotos ar Adriano, kurš ir viņas patiesais dēls. Rozalindas dzīvē bija arī īpaši grūts posms, kad viņa balansēja uz dzīvības un nāves robežas. “Nespēja mīlēt vienmēr noved pie pašiznīcināšanās,” viņa sacīja. Ilgu laiku viņas pastāvīgais pavadonis bija alkohols. Tad sekoja ēšanas traucējumi. Tas ildzis divus gadus, līdz atlikušas vien divas izvēles – dzīve vai nāve. Viņai bija 35 gadi, un viņa izvēlējās dzīvi.

Ilgu laiku Rozalinda nezin kāpēc bija pārliecināta, ka ir lesbiete, taču tad atklājusi, ka viņai vispār neinteresē intīmas attiecības – ne ar vīrieti, ne sievieti. Viņa ticot mīlestībai, kurai nav nekādu materiālu robežu. “Es gribētu piedzimt bez dzimuma, un lai visa pasaule būtu bez dzimuma…” viņa neslēptā izmisumā paudusi.

45 gadu vecumā Rozalinda publiski atzinās, ka laikam tomēr ir lesbiete, jo vēlējās apprecēties ar 40 gadus veco aktrisi Simonu Borioni. Jāpiebilst, Itālijā viendzimuma laulības nav legalizētas. Itāļu izdevumam “Vanity Fair” Rozalinda atzinās, ka dažādos laikos viņu saistījušas romantiskas attiecības ar aktrisēm Aziju Ardžento un Moniku Belluči. Adriano un Klaudija pret meitas atzīšanos izturējušies vēsi, bet ārēji demonstrējot “sapratni”, sak, tas nekādi nemainīs viņu savstarpējās attiecības. Kādā intervijā Klaudija meitu nodēvējusi par īstu mākslinieci un aktrisi, piebilstot, ka, viņasprāt, viņa gan esot pārāk atkailināta un atklāta, dzīvojot gluži kā bez ādas, kā arī esot pārāk labestīga pret visiem un par daudz visiem uzticoties.

Rozalinda uzgleznojusi mātes portretu, kuru izlikusi savā mājā. Klaudija gan to neesot redzējusi, jo viņas satiekas ļoti reti. “Tas ir fakts, ka savus vecākus es pazīstu ļoti maz, tāpat kā viņi īsti nepazīst mani,” ar nožēlu atzinusi Rozalinda.

  1. Teikšu tev: "Čau!"
  2. Dīvainais tips un daiļā mūza
  3. Laimes recepte
  4. Ģimene diviem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+