×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. marts, 2017
Drukāt

Ceļi ir kritiskā stāvoklī: Bauskas pusē lems par ārkārtas situācijas izsludināšanu (2)

LETALETA

Bauskas novada domes priekšsēdētājs 6.martā plkst.16 izsludinājis ārkārtas domes sēdi, kurā novada domes deputāti tiks aicināti lemt par pieprasījumu izsludināt ārkārtas situāciju Bauskas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar valsts autoceļu ar grants segumu kritisko stāvokli, informēja domes pārstāve Ieva Šomina.

„Tas, ka pavasaros grantētie zemes ceļi kļūst grūtāk izbraucami ir ierasta parādība, taču šogad situācija ir katastrofāla. Bauskas novada pašvaldība, apzinoties lauku iedzīvotāju neapskaužamo situāciju, ir gatava rīkoties radikāli un pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju novada lauku teritorijās,” skaidro domes priekšsēdētājs R.Ābelnieks.

Šā gada 1.martā Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes atklātajā sēdē tika pieņemta rezolūcija par valsts vietējo autoceļu stāvokli astoņos Bauskas novada pagastos. Rezolūcijā Bauskas novada pašvaldībai tiek pieprasīts izsludināt ārkārtas stāvokli Bauskas novadā līdz laikam, kamēr tiks veikti minimālie valsts vietējo autoceļu stāvokļa uzlabojumi, lai iedzīvotāji varētu saņemt valsts garantētos pamatpakalpojumus izglītības, veselības, drošības un ugunsdrošības jomās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ceļu segumam ir jāmeklē jauni risinājumi, kas mūsu tehnoloģiju laikmetā ir pilnīga realitāte. Vajag tikai izkāpt no saviem domāšanas stereotipiem, ka tikai asfalts ir vienīgais risinājums ceļu klājumam.Tā nav!
    Nemaz dārgāks nebūs betona paneļu ceļu klājums, kas arī ilgāk kalpos (piemēri ir tepat Vācijā). Zinām, ka mums ir daudz smilšu jeb SiO2, kuru izkausējot iegūstam stiklu, stikla šķiedru un citus vērtīgus materiālus. Bet smilšu kušanas temperatūra ir tikai 100 grādus augstāka nekā dzelzij. Dzelzi kausēt mākam, Liepājas metalurgs pat nīkst bezdarbībā, arī smilti kausēt mākam. Tad kāpēc ceļus nevar pārklāt ar daļēji izkausētu smilšu masu? Vajag valdībai dot uzdevumus zinātniekiem, lai strādā šinī virzienā, ES naudu taču dod! Tad kur ir problēma – problēma ir mūsu konservatīvajā attieksmē un domāšanā un iespēju vājā izmantošanā!

  2. Paskatās kāds ceļš ir Jaunpiebalga Ranka līdz Gūlbenes robežai.

Draugiem Facebook Twitter Google+