Komentāri

Tālivaldis Pētersons: Celieties kājās – vēlēšanas nāk! 3


12.Saeimas vēlēšanu plakāts 3.iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā.
12.Saeimas vēlēšanu plakāts 3.iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā.
Foto: LETA

Nepatīkams secinājums – daudzi Latvijas pilsoņi, turklāt tieši latviešu tautības, nevēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās. Iemesls – pārliecība, ka izpaliks pārmaiņas, ka turpināsies darbības, kas iepriekš izraisījušas asu kritiku. Taču atteikšanās, nepiedalīšanās, muguras pagriešana ir necienīga rīcība, pat nodevība. Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga pirms vairākiem gadiem pat ieteica piedalīšanos vēlēšanās ar likumu noteikt kā obligātu. Personas, kuras bez pamatota iemesla (piemēram, slimība) nav ieradušās vēlēšanu iecirkņos un nobalsojušas, turpmāk neuzņemtu dzīvokļu vai pabalstu prasītāju rindā, studentus neatbrīvotu no mācību maksas un būtu vēl citi ierobežojumi. Ja valsts pilsonis nedomā par valsti, demonstrē necieņu vēlēšanām, tad arī valstij nav šādam cilvēkam jāpalīdz, nav viņš jāatbalsta. Nedrīkst prasīt un gaidīt no valsts, ja pats atsakies pildīt pilsoņa pienākumu!

Šogad vēlēšanās piedalīsies 13 partijas. No tām daudzas nepārvarēs 5 procentu barjeru. Šo jauno un sīko partiju deputātu kandidātu vidū lasāmi arī sabiedrībā zināmu speciālistu, augsti izglītotu cilvēku vārdi. Jājautā, kādēļ viņi piedalās, zinot par niecīgajām izredzēm? Izbrīnu izraisa arī bijušo premjeru grupas kandidātu piedalīšanās. Ko viņi var solīt latviešu tautai, ja savas valdīšanas gados pieļāvuši pat ļoti rupjas kļūdas? Inguna Sudraba paziņo, ka veidos citu Latviju, ka viņas partija vienos tautu. Bet, dibinot jaunu partiju, viņa nevis vieno, bet šķeļ. Redzam, ka viņa uzklausa konsultantus no malas, neatklāj dāsno ziedojumu izcelsmi.

Šodien liela uzmanība jāpievērš tieši laukiem, kur iedzīvotājus satrauc skolu likvidēšana, veikalu, medpunktu slēgšana. Tagad vēl viens trieciens – cūku mēris. Vai partijas domā par šiem cilvēkiem, no kuriem daudzi jau sasnieguši sirmgalvju gadus? Vēl un vēlreiz jāatgādina, ka laukos ir daudz vecu, vientuļu un nevarīgu cilvēku, kuri nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī. Jādomā par daudz plašāku mūsu tautiešu ārzemēs līdzdalību.

Vēlētāji! Celieties kājās! Aiciniet savus ģimenes locekļus, radiniekus, draugus, paziņas, kaimiņus! Sabiedrisko organizāciju vadītāji! Sūtiet savus biedrus pie vēlētājiem un aiciniet tos uz vēlēšanām! Politiskās partijas! Aiciniet ne tikai balsot par jūsu “listi”, bet vispār piedalīties vēlēšanās! Dosimies visi pie vēlēšanu urnām!

LA.lv