×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Ceļinieku gada balva

Foto no binders.lvFoto no binders.lv

11. maijā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē notika ceļu būvniecības nozares 2016. gada balvu pasniegšana.

Par labāko 2015. gadā izbūvēto valsts autoceļa posmu, kurā veikta seguma atjaunošana un paplašināšana, tika atzīts Tallinas šosejas (A1) posms no Svētciema līdz Salacgrīvai. Gada balvu par šo būvi saņēma SIA “Binders”. Šis posms ir sešus kilometrus garš ( 81. – 87. km) ar deviņus metrus platu brauktuvi un 2,5 m platām nomalēm.

Ceļa pārbūve ilga no 2014. gada septembra līdz 2015. gada augustam. Vecais asfalta segums tika reciklēts un iestrādāts pamatu apakškārtā. No jauna tika izbūvēts asfalta segums trijās kārtās – 10, 7 un 3,5 cm biezumā. Zem asfalta seguma tika izbūvēta ar cementu saistīta minerālmateriālu pamata nesošā kārta. Darbu laikā atjaunots gan vecā ceļa tilts pār Svētupi, ko izmantoja kā pagaidu apbraucamo tiltu, gan pašreizējais tilts pār Svētupi, kura plātne tika betonēta vienlaikus visā tilta platumā. Atjaunota arī ūdens novades sistēma un autobusu pieturvietas.

Savukārt par labāko 2015. gadā izbūvēto valsts autoceļa posmu, kurā veikti paplašināti pārbūves darbi, tika atzīts autoceļa Valka–Rūjiena (P22) posms no Kārķiem līdz Naukšēniem. Arī šo posmu būvēja un Gada balvu saņēma SIA “Binders”.

Reģionālā valsts ceļa posms ir 12,5 km garš (30. – 42. km). No 2014. gada jūnija līdz 2015. gada jūnijam tika veikta salturīgā slāņa, šķembu pamata, karstā asfalta apakškārtas un dilumkārtas būvniecība. Atjaunoti arī divi tilti pār Ķires upi, ūdens novades sistēma, kā arī autobusu pieturvietas, ceļa aprīkojums. Pārbūvētas “Latvenergo” komunikācijas.

Pēc šī posma izbūves autoceļš Valka–Rūjiena nu visā garumā ir ar asfalta segumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+