×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Ceļojošā izstāde pietur Kurzemē

Publicitātes un Edgara Zviedrāna fotoPublicitātes un Edgara Zviedrāna foto

Kurzemes uzņēmumi ar saviem oriģinālajiem ražojumiem iepazīstina ceļojošā izstādē “Elementi”, kas šodien vēl ir skatāma Liepājā, bet no rītdienas – Kuldīgā.

 

Katrai lietai, lai to veiksmīgi pārdotu, ļoti svarīgs ir tās izskats. Kurzemes rūpnieciskā dizaina izstāde “Elementi” parāda, cik pārdomāts dizains ir daudzām lietām, ko ražo 40 Kurzemē esošie uzņēmumi. Izstādi organizē SIA “Mākslas perons” sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību un aicina katru nobalsot par, viņaprāt, veiksmīgāko produktu. To var izdarīt gan vietnē www.kurzemesdizains.lv, gan tirdzniecības centros, kur izvietoti plakāti ar ražojumu attēliem un informāciju. Izstāde “Elementi” norisinās četrās Latvijas pilsētās: Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā. Šobrīd tā viesojas t/c “Ostmala” Liepājā, no rītdienas nedēļas garumā skatāma Kuldīgā t/c “Rimi”, bet no 6. līdz 20. februārim pārcelsies uz t/c “Damme” Rīgā.

”Vēlamies veicināt Kurzemes ražotāju atpazīstamību Latvijas tirgū, izcelt dizaina nozīmi un mākslinieku lomu tehnoloģiju attīstībā un parādīt, kas jauns ir radīts reģionā,” teic izstādes organizatore SIA ”Mākslas perons” valdes priekšsēdētāja Lienīte Ormane. Latvijas Dizaineru savienības loceklis Arvīds Endziņš uzsver: “Šodien jāpriecājas par katru, kas grib un var radīt jaunas lietas un pakalpojumus. Taču ar to vien nepietiek. Lai šajā pārprodukcijas jūrā nenoslīktu, produktam jāpievieno virsvērtība. Dizains ir tā joma, kas bieži atšķir labu lietu no sliktas. Lai Latvijā celtu godā labu pašu mājās radītu dizainu, tas ir jāiepazīst, jālieto. Kurzeme ir bagāta ar talantīgiem, uzņēmīgiem cilvēkiem, kas rada jaunas pārsteidzošas vērtības.” Piemēram, biedrība “Pāvilostas laivas” no priedes un ozola gatavo koka jūras laivas ar 2,9 kW stacionāro elektropiedziņu, Ventspils kuģu būvētava radījusi elegantu atpūtas motorjahtu “Vestline Figaro 36”, bet laivu būves centrs “Beltes” – ērtu un drošu kajaku “Akva”. SIA “Daiļrade Koks” piedāvā mīlīgu bērnistabas mēbeļu sēriju “Charme”, savukārt SIA “Big Tree” – priedes masīvkoka bērnu gultu angļu stilā. 
PALLY_17

Visvairāk uzmanības elektroniskajā balsojumā šobrīd izpelnījies SIA “MWF” ražotais krēsliņš “Pally”. Tas sastāv no koka puļķīšiem un paša krēsliņa, kas ir izjaucams un, mainot vietām krāsainos puļķīšus, var izveidot neskaitāmus sēdītes ornamenta variantus. “Pally” krēsliņi ir divu izmēru – 35 cm diametrā bērniem un 40 cm – pieaugušajiem.

Šāda konstrukcija rosina bērnu fantāziju, tiek attīstīta mazo pirkstiņu veiklība.

Otrs produkts, kas ļoti ieinteresējis cilvēkus, ir masīvkoka šūnmateriāls “Dendro­Light” (SIA “Dendro­­light Latvija”), kas veidots, salīmējot kopā egles, priedes vai apses profilus perpendikulāri vairākos slāņos. Tas ir labs pildījums vieglām masīvkoka platēm, blokiem un citiem galdniecības un būvniecības izstrādājumiem.

Bērnus noteikti priecēs koka skrejritenis “DIP&DAP” (SIA “MGS Factory”, dizaina autors Mareks Gipters), kas ir roku darbs un izgatavots no bērza saplākšņa, bet virsma apstrādāta ar linsēklu eļļu. Sākumā bērns pārvietojas, turoties pie stūres un staigājot ar riteni starp kājām, pēc tam jau mēģina apsēsties un tad jau laižas, kājas atraujot no zemes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+