×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

“Ceļojošais cirks” Strasbūrā turpināsies

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiroparlamenta ēka Strasbūrā, uz kurieni katru mēnesi dodas 800 EP deputāti, viņu palīgi un tulki, pavisam aptuveni 4000 cilvēku, lai tur pavadītu vienu nedēļu.

Francija nekad nepieļaus, ka Strasbūrai tiek atņemts Eiropas galvaspilsētas statuss, solīja Francijas prezidents Fransuā Olands, par spīti tam, ka Eiropas Savienības politiķu ikmēneša pārbraucieni no Briseles uz Strasbūru nodokļu maksātājiem izmaksā vairāk nekā simt miljonu eiro gadā.

“Francija nekad nepieļaus nekāda veida modifikāciju,” sacīja prezidents, parakstot jaunu vienošanos par teju miljarda eiro piešķiršanu Strasbūrai un apkārtējam Elzasas apgabalam. “Ceļojošais cirks”, kā to dažkārt dēvē, saskaņā ar Eiropas Revīzijas palātas aprēķiniem nodokļu maksātājiem izmaksā aptuveni 114 miljonus eiro gadā. Lai Brisele kļūtu par vienīgo parlamenta mājvietu, būtu nepieciešams visu 28 dalībvalstu vienbalsīgs atbalsts, un šādu ieceri pavisam noteikti bloķētu Francija, kas negrib atteikties no EP sesiju rīkošanas goda un finansiālajiem ieguvumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+