Uncategorized

Ceļojumā ar “Acoustic Alchemy”
 0

Publicitātes foto

30. maijā Rīgā ar koncertu Lielajā ģildē atgriežas pasaulē pazīstamā britu instrumentālā džeza apvienība “Acoustic Alchemy”. 


 

Britu populārā džeza grupa “Acoustic Alchemy”, kas veidojusies 80. gados Anglijā, jau vairāk nekā 25 gadus ir fenomens, kas pastāvīgi ierindojies džeza topu virsotnēs, ieguvis daudzas “Grammy” nominācijas un nemitīgi apceļojis pasauli. Par vieglā džeza pionieriem dēvētie “alķīmiķi” augsti profesionālā manierē saplūdina regeju un Latīņamerikas mūziku ar stingru ritmu un lipīgām melodijām.

Kopš dibināšanas pārdzīvojusi pamatīgas sastāva pārmaiņas – pēc tās līdzdibinātāja Nika Vebsa aiziešanas mūžībā 90. gados otrs ansambļa pamata sastāva dalībnieks Gregs Kārmaikls nolēma turpināt veiksmīgi iesākto – gan pilnīgi jaunā sastāvā. Šobrīd paši mūziķi uzsver, ka viņu skanējums un mūzikas izpratne turpina nemitīgi mainīties, ikreiz jaunā manierē top arī katrs viņu izdotais albums. Par spīti tam, ka viņu skaņdarbi nereti itin labi iekļaujas tā dēvētajā radio formātā, “Acoustic Alchemy” mūziķiem tomēr izdodas nezaudēt oriģinālo rokrakstu, vēl vairāk – būt soli priekšā un diktēt spēles notikumus citiem.

Mūziķi teic: viņi ir kustībā – gan burtiskā, tā idejiskā – visu grupas pastāvēšanas ceturtdaļgadsimtu. “Mēs mēģinām mainīties visu laiku. Katrs jaunais CD ir reakcija uz iepriekšējo, jo nekādā ziņā nevēlamies radīt dublikātus. Lai ko mēs būtu darījuši iepriekš, nākamajā reizē mēs to noteikti vairs nedarīsim,” portālam “jazzreview.com” saka grupas ģitārists Mailzs Džilderdeils.

Pirms diviem gadiem klajā nāca “Acoustic Alchemy” jaunākais albums “Roseland”, kura izdošanai mūziķi gatavojās četrus gadus. Iespējams, albuma sagatavošanas posms tik ilgs bija tādēļ, ka tā producenti pirmoreiz grupas vēsturē ir paši mūziķi, turklāt šim ierakstam viņi nolēma izveidot īpašu mājas ierakstu studiju Jorkā, Anglijā, vienīgi pēcapstrādes darbus atstājot Londonas un Vācijas tehniķiem. Albums nāca klajā gan ASV (“Heads Up international”), gan Eiropā (“Concord Music Group”).

Paši mūziķi atzīst, ka jaunā albuma misija ir pēc iespējas vairāk paplašināt grupas klausītāju loku, izvēršot tieši instrumentālās mūzikas potenciālu, saplūdinot dažādus plašā spektra mūzikas virzienus. Tas protams, nozīmē, ka jaunais materiāls nav ierindojams specifiska žanra rāmī.

“Daudziem instrumentālā mūzika ir tikai fona skaņa,” saka Kārmaikls, uzsverot, ka ir pilnīgi pretējās domās.

“Man patīk domāt, ka pēc visiem šiem gadiem esam iemācījušies likt cilvēkiem doties īpašā ceļojumā. Tieši to mums saka daudzi mūsu fani. Kamēr vien viņi turpinās mūs klausīties, kamēr vien viņi vēlēsies būt šī ceļojuma daļa, mēs turpināsim darīt to, ko darām,” skaidro mūziķis.

Grupas mājas lapā atrodamā informācija liecina, ka “Acoustic Alchemy” Eiropā šajā pavasara un vasaras sezonā sniedz tikai trīs koncertus – pa vienam Krievijā, Latvijā un Anglijā, pārējo laiku pavadot aktīvā turnejā ASV, kur viņi nudien ir pieprasīti.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Lielā ģilde.

Laiks – 30. V 19.00.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 8 – 25.

 

 

LA.lv