×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Ceļojumā uz Mocarta laiku

ReklāmfotoReklāmfoto

Ģērbti krāšņos 18. gadsimta stila tērpos, viņi izpilda skaistākos Volfganga Amadeja Mocarta un Johana Štrausa skaņdarbus – 23. decembrī Rīgā Latvijas Nacionālajā operā pirmoreiz koncertu sniegs slavenais Vīnes Mocarta orķestris.

Pasaulslavenais orķestris dibināts 1986. gadā, pulcējot labākos mūziķus no pilsētas orķestriem un kamermūzikas ansambļiem ar mērķi saglabāt un popularizēt Vīnes mūzikas tradīcijas un bagāto kultūras mantojumu. Tieši šā iemesla dēļ Mocarta orķestris uzstājas, muzikālo programmu, spēles manieri un pat vizuālo tēlu pēc iespējas vairāk pietuvinot Mocarta laikiem, kad publika koncertos Austrijas pilsētā Vīnē labprāt klausījās izcilā komponista operu uvertīras un ārijas, kā arī viņa radīto simfoniju fragmentus.

Starp citu, Mocarta orķestris savā programmā izdara reveransu arī citam Vīnes mūzikas dižgaram slavenās Štrausu dinastijas pārstāvim Johanam Štrausam – orķestra repertuārā iekļauts gan slavenais skaņdarbs “Pie zilās Donavas”, gan, piemēram, “Radecka maršs”.

Parasti orķestra priekšnesumu iespējams baudīt vien lielākajās un skaistākajās Vīnes koncertzālēs, tostarp Valsts operā, Vīnes “Konzerthaus”, kā arī Vīnes “Musikverein” slavenajā Zelta zālē – mūsu skatītājiem tā pazīstama no ikgadējām Vīnes filharmoniķu svētku koncerta pārraidēm gadu mijā, tiesa, tagad tās pārceltas uz Vīnes Valsts operu. Nav arī noslēpums, ka orķestra priekšnesumi ir pieprasīta tūristu, mūzikas mīļotāju, izklaide, apmeklējot Vīni, – orķestris ir kā skaista, zeltīta muzikāla pilsētas vizītkarte.

Orķestra priekšnesums cenšas radīt iespējami autentiskāku baroka laika koncerta atmosfēru tā laika “muzikālo akadēmiju” – tā Mocarta laikā sauca koncertus – stilā. Skatītājus orķestra koncertos allaž priecē šova elements – Mocarta laika tērpi, turklāt, ņemot vērā, ka tolaik orķestros muzicēja tikai vīrieši, arī mūsdienās, pat ja orķestra sastāvā ir sievietes, mūziķes tēr-ptas vīriešu drānās un parūkās!

Ziemas sezonā Vīnes Mocarta orķestra mūziķi dodas priecēt klausītājus arī citās pasaules pilsētās un šogad pirmoreiz viesosies Rīgā, lai kāptu uz Latvijas Nacionālās operas skatuves.

Šajā reizē Vīnes Mocarta orķestra sniegumā klausīsimies uvertīras, ārijas un duetus no operām “Bur-
vju flauta”, “Dons Žuans”, “Figaro kāzas”, fragmentus no 40. un 41. simfonijas, kā arī “Mazo nakts mūziku” un citus lieliskus un visu iemīļotus skaņdarbus.

Varbūt noder!!


Koncerts: 23. XII 19.30 Latvijas Nacionālajā operā.

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: Ls 15 – 70.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+