×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Ceļojumi terorisma apstākļos: apdrošina pat vēlmi atcelt braucienu. TOP 6 bīstamākās valstis

1. GRIBĒJU BRAUKT, BET PĀRDOMĀJU...

1no7
Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Apdrošināšanas sabiedrība BTA, ņemot vērā terorisma situāciju pasaulē un pieaugošās bažas par ceļojumu drošību, piedāvā jaunumu – iespēju apdrošināt ne tikai ceļojumu, bet pat vēlmi nedoties kādā iegādātā braucienā, ja situācija izvēlētajā valstī ceļotājam vairs nešķiet droša.

Tāpēc kompānija apdrošināšanas nolūkiem izvairās precīzi definēt jēdzienu “terorisms” un ievērot tā starptautiski noteiktās smaguma pakāpes, lai neapgrūtinātu klientu situāciju apstākļos, kas, iespējams, varētu no tā atšķirties. “Esam gājuši tālāk – ja kādā valstī bijis terorakts vai klients pat tikai sajūt draudus, ka tas varētu notikt, abos gadījumos BTA atlīdzinās radušos zaudējumus,” skaidro Ivo Danče, BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors.

Attiecībā uz draudiem Danče uzsver: ceļojumu apdrošināšana aptver arī situāciju, kad cilvēks, sajutis bažas vai nedrošību par kādu valsti, vairs nevēlas doties iegādātajā braucienā vai vēlas pārtraukt jau iesāktu ceļojumu. Piemēram, izlasot ziņās par teroraktu izraudzītajā valstī, ceļotājs var pārdomāt un turp nedoties. “Svarīgi, ka šo lēmumu pieņem pats klients, vadoties pēc personīgajām izjūtām, nevis kādām oficiālām ziņām,” piebilst Danče, norādot, ka tai pašā laikā BTA arī nemēģina ietekmēt klienta lēmumu doties uz jebkuru valsti, par kuru viņš pats jūtas drošs un pārliecināts. Apdrošināšanas gadījumā zaudējumi tiks atlīdzināti jebkurā no šiem gadījumiem atbilstoši iegādātajai polisei.

Ceļotājam pirms apdrošināšanas polises iegādes jāiepazīstas ar konkrētās programmas piedāvājumu – kā tiks atlīdzināti medicīniskie izdevumi, repatriācija vai bagāžas zaudējums terorakta gadījumā, tāpat arī minētā ceļojuma atcelšana.

Notiekot teroraktam valstī, kur jau sācies ceļojums, klients tāpat var pieņemt lēmumu to pārtraukt un saņemt to izdevumu kompensāciju, kas saistīti ar atgriešanos mājās, lai arī viņam pašam nekādi zaudējumi nav nodarīti. Ja ceļojums ir beidzies, bet kādu apstākļu dēļ atgriešanās nav iespējama, parasti lidsabiedrība kompensē tiešo reisu izdevumus, bet izdevumus no pārsēšanās punkta, ja tāds ir, līdz mājām sedz BTA ceļojumu apdrošināšana.

Tomēr ļoti svarīgi iepriekš iepazīties ar izvēlētās programmas segumu, jo daudzas no īpašajām situācijām neietilpst minimālajās paketēs – iespējas ir daudzveidīgas, bet riski jāparedz savlaicīgi un jāizdara optimāla izvēle, atgādina kompānijā. Terorisma risku un nemieru situācijās tās ir iekļautas plašāko programmu segumā, bet minimālajās paketēs atlīdzināmo risku segums ir mazāks.

Interesants jaunums plašākajās apdrošināšanas programmās ir iespēja saņemt atlīdzību gadījumā, ja tiek atcelts koncerts, bet klients iegādājies arī lidojuma biļetes un uzturēšanos viesnīcā. Koncerta biļetes kompensē rīkotāji, savukārt pārējos izdevumus sedz apdrošināšana.

Ceļojumi uz oficiāli atzītajiem “karstajiem punktiem”, kur notiek aktīva karadarbība, parasti netiek apdrošināti, tomēr kompānija atsevišķi izsver katra brauciena mērķi un riskus: atpūta, darbs vai, piemēram, kāda starptautiska misija un piedāvā atbilstošu risku apdrošināšanas segumu.

Apdrošinot ceļojumus uz Eiropas Savienības valstīm un ceļamērķiem ārpus ES, vienīgā atšķirība varētu būt apdrošināšanas prēmija. Piemēram, braucot uz ASV, jāņem vērā salīdzinoši ļoti dārgie medicīnas pakalpojumi. Šo informāciju var ērti iegūt BTA mājaslapā.

BTA ceļotājiem nodrošina atbalstu 24 stundas diennaktī: ja, atrodoties ārvalstīs, kaut kas atgadījies, nav jāmeklē partneru kontaktinformācija, bet var zvanīt tieši uz Latviju un ne tikai pieteikt atlīdzību, bet arī saņemt ieteikumus, kā rīkoties konkrētajā situācijā latviešu, krievu vai angļu valodā.
6 ceļotājiem šogad īpaši bīstamas valstis Ārlietu ministrijas ieskatā

Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētajiem ceļojumu brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs, un tie neierobežo Satversmē noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas, tomēr pirms došanās uz kādu no šīm valstīm vērts apsvērt riskus un izvērtēt apdrošināšanas nozīmīgumu.

Ar dažām no valstīm, kuras iesaka neapmeklēt, iepazīsties nākamajās lapās!

  1. GRIBĒJU BRAUKT, BET PĀRDOMĀJU...
  2. DIENVIDSUDĀNA
  3. SAŪDA ARĀBIJA
  4. ANGOLA
  5. KOLUMBIJA
  6. ETIOPIJA
  7. NIGĒRA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+