Latvijā
Kriminālziņas

Ceļojums uz Latviju izrādījās liktenīgs…Dzērājšoferis pie Lilastes nāvējoši notriec pasaules apceļotāju no ASV0

No skaties.lv

Saulkrastu novadā uz šosejas Rīga-Ainaži pie Lilastes pirms nedēļas tika notriekts velosipēdists, kurš turpat uz vietas gāja bojā. Negadījums pats par sevi ir traģisks, taču atklājušās arī jaunas detaļas par notikušo, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Izrādās, negadījuma upuris ir pasaules apceļotājs no Aļaskas Pīters Rikters, un diemžēl ceļojums uz Latviju viņam izrādījās liktenīgs.

Tā bija parasta sestdiena, uz šosejas “Via Baltica” satiksme plūda ierastajā ritmā un pa ceļa malu mierīgi brauca divi riteņbraucēji, kad pēkšņi auto straumē parādījās kāds agresors.“Mercedes” vadītājs, metot līkločus, uzbrauca vienam no velosipēdistiem un, saprotot, ka izdarījis noziegumu, šoferis centās bēgt.

Ar to pastrādāto noziegumu saraksts nebeidzās – policistiem būs jāizmeklē lieta par iespējamo automašīnas aizdzīšanu.

Šeit gan likumsargiem vēl jāpēta, cik patiesas ir auto īpašnieces iesniegumā paustās ziņas, jo zināms, ka viņa ar “Mercedes” šoferi kopā tajā pašā dienā lietojusi alkoholu. Aizturētais šoferis, starp citu, bijis 2,8 promiļu reibumā.

Aizdomās turamais agrāk nav nonācis policijas redzeslokā, bet tagad viņam draud trīs līdz 10 gadus ilgs cietumsods.

Līdz tiesai gan viņš palaists uz brīvām kājām, un policisti vēl meklē notikušā aculieciniekus.

Kas attiecas uz bojāgājušo tūristu – 70 gadus veco Pīteru Rikteru -, viņa mirstīgās atliekas tiks nogādātas mājās Amerikā, Aļaskas štatā, Ankoridžas pilsētā. Lai bojāgājušā pasaules apceļotāja pīšļus nogādātu tēvzemē, interneta vietnē “gofundme.com” tika vākti līdzekļi. Nepieciešamo 15 000 dolāru vietā savākti jau gandrīz 20 000, un ziedotāju vidū ir arī daudzi Latvijas iedzīvotāji.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv