×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

“Ceļojumu gleznas” Rīgas Jūrmalā

jurmals_42

Lai radītu laikmetīgus, radošus un interesantus mākslas darbus, ir jāiepazīstas ar to, ko dara citu valstu mākslinieki. Tādu iespēju mums dod, jo ne vienu vien reizi esam vērojuši Lietuvas mākslinieku darbus. Mums šāda iespēja ir arī šoreiz, kad Lietuvas mākslinieka Sauļus Kropja darbi līdz 1. augustam redzami Ozoliņu ģimenes privātajā mākslas izstāžu zālē Vaivaros.

 

Kas ir šis Kropis? Viņš ir ne tikai gleznotājs, bet arī mākslas fotogrāfs. Pats izstādes nosaukums “Ceļojumu gleznas” izsaka tās būtību. Rakstniekam par ceļojumiem būtu “ceļojumu piezīmes”, bet māksliniekam tās ir gleznas.

Mākslinieks savos darbos, kas ir ne tikai eļļas gleznas, bet arī akvareļi, attēlo visu, ko redzējis ceļojumos. Mūs, protams, vairāk interesē Rīgas Jūrmala, kurai viņš veltījis arī vairākas gleznas. Žēl, ka pie darbiem nav pielikti nosaukumi, tāpēc neiespējami precīzi pateikt, kurā vietā tie gleznoti. Rīgas Jūrmalu vairāk vai mazāk var atpazīt. Interesantākais Rīgas Jūrmalas darbos ir tas, ka kādu zināmu vietu mākslinieks latvietis glezno citādi nekā lietuvietis. Kuram gleznojums pārliecinošāks, to, ja būtu abu tautību mākslinieku darbi blakus, lai izšķir skatītājs. Pavisam izstādē izstādīti 30 darbi. Tie ir dinamiski un krāsaini un dod pārliecību, ka mākslinieks nav iesācējs un savu lietu zina. Mākslinieks ne pirmo reizi savus darbus izstāda Latvijā. Tā 2011. gadā viņa darbi bija Aspazijas mājā un Jūrmalas pilsētas muzejā “Marīnā – 2011”. Arī šogad mākslinieks izstādīsies “Marīnā – 2012” jau minētajā muzejā. Kopumā mākslinieka darbi ir interesanti kā kompozīcijas, tā krāsainības ziņā. Tos skatot, mēs varam iepazīt, kā strādā Lietuvas mākslinieki. Varbūt arī no viņiem kaut ko var pamācīties? Skatot šo izstādi, priecē tas, ka arī Lietuvas mākslinieks savā mākslinieciskā attīstībā nestāv uz vietas, bet iet laikam līdzi. Uz to norāda tas, ka viņa darbi eksponēti daudzos Eiropas kultūras centros Dānijā, Austrijā, Itālijā, Krievijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+