Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Ceļš uz Latvijas augstāko kalnu

Foto Ivars BušmanisFoto Ivars Bušmanis

“Latvijas Avīzes” žurnālisti pirms Līgo svētkiem devās ekspedīcijā uz Gaiziņkalna apkārtni nolūkā izpētīt Madonas novada saimniecisko dzīvi un iepazīties ar Latvijā augstākā kalna tūrisma iespējām.

Z/s “Līvi” kazu ganāmpulks ir lielākais Latvijā – tajā mīt ap 350 dažādu vecumu velnaģīmju. Saimnieks Raimonds Melderis lepojas – esam ražojoša ferma ar savu pārstrādi. “Līvos” top svaigais kazas piena siers ar dažādām garšu variācijām restorāniem, veikaliem un pat eksportam.

Viesu mājas “Gaiziņstars” pārvaldniece Larisa Freija pērn iesniegusi projektu Madonas novada pašvaldības konkursā un saņēmusi atbalstu melnās pirts pabeigšanai. Tagad melnā dūmu pirts ir “Gaiziņstara” odziņa un saimniece domā jau par nākamo projektu.

Lai gan Gaiziņkalns pieder privātpersonām, kalna sakopšanā un labiekārtošanā piedalās novada pašvaldība – nesen uzbūvēts neliels koka tornītis, soliņš un uzslieta lapene, no kuras paveras skats uz gleznaino Viešūra ezeru un kaimiņa īpašumu, kas tagad ir Krievijas izcelsmes miljonāra Jurija Šeflera rokās.

Ceļotāji var doties pa pazīstamā dzejnieka Aleksandra Čaka pēdām, apmeklējot “Pelādes”, kur Čakam iekārtota piemiņas istaba. Savukārt apmācības centrā “Pakalnieši” pie Viešūra ezera vērts iegriezties, lai iemācītos izzināt mežu un dzīvnieku paradumus.


Plašāk lasiet “Latvijas Avīzes” 21. jūnija numurā!

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+