Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Ceļš uz Latvijas augstāko kalnu

Foto Ivars BušmanisFoto Ivars Bušmanis

“Latvijas Avīzes” žurnālisti pirms Līgo svētkiem devās ekspedīcijā uz Gaiziņkalna apkārtni nolūkā izpētīt Madonas novada saimniecisko dzīvi un iepazīties ar Latvijā augstākā kalna tūrisma iespējām.

Z/s “Līvi” kazu ganāmpulks ir lielākais Latvijā – tajā mīt ap 350 dažādu vecumu velnaģīmju. Saimnieks Raimonds Melderis lepojas – esam ražojoša ferma ar savu pārstrādi. “Līvos” top svaigais kazas piena siers ar dažādām garšu variācijām restorāniem, veikaliem un pat eksportam.

Viesu mājas “Gaiziņstars” pārvaldniece Larisa Freija pērn iesniegusi projektu Madonas novada pašvaldības konkursā un saņēmusi atbalstu melnās pirts pabeigšanai. Tagad melnā dūmu pirts ir “Gaiziņstara” odziņa un saimniece domā jau par nākamo projektu.

Lai gan Gaiziņkalns pieder privātpersonām, kalna sakopšanā un labiekārtošanā piedalās novada pašvaldība – nesen uzbūvēts neliels koka tornītis, soliņš un uzslieta lapene, no kuras paveras skats uz gleznaino Viešūra ezeru un kaimiņa īpašumu, kas tagad ir Krievijas izcelsmes miljonāra Jurija Šeflera rokās.

Ceļotāji var doties pa pazīstamā dzejnieka Aleksandra Čaka pēdām, apmeklējot “Pelādes”, kur Čakam iekārtota piemiņas istaba. Savukārt apmācības centrā “Pakalnieši” pie Viešūra ezera vērts iegriezties, lai iemācītos izzināt mežu un dzīvnieku paradumus.


Plašāk lasiet “Latvijas Avīzes” 21. jūnija numurā!

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+