Mobilā versija
+8.4°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Ceļš uz Latvijas augstāko kalnu

Foto Ivars BušmanisFoto Ivars Bušmanis

“Latvijas Avīzes” žurnālisti pirms Līgo svētkiem devās ekspedīcijā uz Gaiziņkalna apkārtni nolūkā izpētīt Madonas novada saimniecisko dzīvi un iepazīties ar Latvijā augstākā kalna tūrisma iespējām.

Z/s “Līvi” kazu ganāmpulks ir lielākais Latvijā – tajā mīt ap 350 dažādu vecumu velnaģīmju. Saimnieks Raimonds Melderis lepojas – esam ražojoša ferma ar savu pārstrādi. “Līvos” top svaigais kazas piena siers ar dažādām garšu variācijām restorāniem, veikaliem un pat eksportam.

Viesu mājas “Gaiziņstars” pārvaldniece Larisa Freija pērn iesniegusi projektu Madonas novada pašvaldības konkursā un saņēmusi atbalstu melnās pirts pabeigšanai. Tagad melnā dūmu pirts ir “Gaiziņstara” odziņa un saimniece domā jau par nākamo projektu.

Lai gan Gaiziņkalns pieder privātpersonām, kalna sakopšanā un labiekārtošanā piedalās novada pašvaldība – nesen uzbūvēts neliels koka tornītis, soliņš un uzslieta lapene, no kuras paveras skats uz gleznaino Viešūra ezeru un kaimiņa īpašumu, kas tagad ir Krievijas izcelsmes miljonāra Jurija Šeflera rokās.

Ceļotāji var doties pa pazīstamā dzejnieka Aleksandra Čaka pēdām, apmeklējot “Pelādes”, kur Čakam iekārtota piemiņas istaba. Savukārt apmācības centrā “Pakalnieši” pie Viešūra ezera vērts iegriezties, lai iemācītos izzināt mežu un dzīvnieku paradumus.


Plašāk lasiet “Latvijas Avīzes” 21. jūnija numurā!

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+