×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. aprīlis, 2017
Drukāt

Sākta kriminālvajāšana pret bijušo maksātnespējas administratori par 300 000 eiro piesavināšanos (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Prokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret bijušo maksātnespējas administratori Danuti Kuļkovu par 300 000 eiro piesavināšanos.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūrā, neminot personas vārdu un uzvārdu, 13.aprīlī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Iluta Saulīte, iepazīstoties ar kādas krimināllietas materiāliem, pieņēma lēmumu par kādas personas saukšanu pie kriminālatbildības pēc krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanos lielā apmērā.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu detalizētāka informācija pagaidām netiek sniegta.
Par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tiek skatīta cita lieta pret minēto administratori, noskaidroja aģentūra LETA. Pagājušā gada jūnijā prokurore Saulīte pieņēma lēmumu par krimināllietas nodošanu Vidzemes priekšpilsētas tiesai, un minētajā krimināllietā apsūdzība celta arī par piesavināšanos lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai bijusī maksātnespējas procesa administratore 2014.gada 19.maijā rīkoja nekustamā īpašuma izsoli. Izsolē nekustamais īpašums tika izsolīts par 58 320 eiro. Maksātnespējas administratoram izsolē iegūtie naudas līdzekļi bija jāpārskaita bankai prasījuma segšanai, taču apsūdzētā persona atlikušos naudas līdzekļus pēc izsoles izmaksu segšanas nepārskaitīja kreditoram, bet piesavinājās sev.

Kā aģentūru LETA informēja tiesā, 20.aprīlī paredzētā tiesas sēde tika noņemta no izskatīšanas sakarā ar to, ka tiesa atrodas citā procesā. Nākamā tiesas sēde vēl nav nozīmēta.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) bija lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo maksātnespējas administratori Kuļkovu par 300 000 eiro piesavināšanos. VP, neminot aizdomās turētās vārdu, paziņojumā presei raksta, ka izmeklēšanu kriminālprocesā veica Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. Kā liecina izmeklētāju iegūtā informācija, administrējot kāda uzņēmuma maksātnespējas procesu, šī persona nelikumīgi no administrējamā uzņēmuma konta izņēma un personiskajā bankas kontā ieskaitīja nodrošinātajam kreditoram pienākušos naudu.
Izmeklēšanā noskaidrots, ka no administrējamā uzņēmuma konta līdzekļi, kas kalpojuši kā nodrošinātā kreditora iemaksātā izsoles nodrošinājuma nauda, izņemti kopumā vairāk nekā 100 reižu.

Tā rezultātā kopumā notikusi naudas piesavināšanās vairāk nekā 300 000 eiro apmērā. Saņemot nodrošinājuma naudas iemaksu veikušā uzņēmuma – nodrošinātā kreditora prasību atdot naudu, administratore atbildējusi ar dažāda veida aizbildinājumiem, kādēļ naudas atgriešanas konkrētajā brīdī nav iespējama, lai gan šiem aizbildinājumiem nebija tiesiska pamata.

Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

TV3 raidījums “Nekā personīga” nesen vēstīja par diviem gadījumiem, kuros varētu būt iesaistīta Kuļkova. 2010.gada nogalē Vidzemes priekšpilsētas tiesa Kuļkovu iecēla par maksātnespējas administratori kādas fiziskas personas maksātnespējas lietā, kas līdz bankrotam nonāca, nespējot norēķināties par treknajos gados nopirktu dzīvokli.

Lieta bija salīdzinoši vienkārša – jāpārdod dzīvoklis Zolitūdē un nauda jāatdod bankai. Administratore procesu ievilka. Dzīvokli izsolē par 58 000 eiro pārdeva tikai 2014.gadā. Taču banka naudu nesaņēma un tā pazuda. Nelīdzēja arī Maksātnespējas administrācijas iejaukšanās, jo arī tās rīkojumus Kuļkova nepildīja, vēstīja “Nekā personīga”.

No parādnieku mantas pārdošanas saņemto naudu administratore Kuļkova regulāri pārskaitīja uz savu kredītkartes kontu ar norādi administrācijas izmaksas. Pēc tam viņa devās uz bankomātu lielveikalā vai pilsētas centrā, kur ņēma ārā tūkstošiem eiro.

Savukārt piecus mēnešus pēc tam, kad Maksātnespējas administrācijai jau bija zināms par viņas pārkāpumiem, viņu apstiprināja par uzņēmuma “TM Metal Baltic” administratori. Firmas apgrozījums 2013.gadā bija gandrīz deviņi miljoni eiro.

“TM Metal Baltic” maksātnespējas administratore Sintija Karstā “Nekā personīga” skaidrojusi, ka “TM Metal Baltic” maksātnespējas procesa laikā parādnieka iepriekšējā administratore Kuļkova nav atsaukusies uz viņas nosūtītajiem informācijas pieprasījumiem nodot šī uzņēmuma organizatoriskos, personāla, grāmatvedības dokumentus un mantu. Vienlaikus Karstā konstatējusi, ka Kuļkova ir pārdevusi “TM Metal Baltic” piederošo automašīnu un, iespējams, piesavinājusies naudas līdzekļus, kas iegūti no šī darījuma, kā arī, iespējams, patvaļīgi izņēmusi firmai piederošo datortehniku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+