Latvijā
Kriminālziņas

Celtnieki nozog darba devēja auto un paši ziņo par zādzību 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock.com

Šā gada 7. jūlijā Valsts policija (VP) saņēma iesniegumu no kāda celtniecības uzņēmuma amatpersonas, ka divi darbinieki nozaguši uzņēmuma automašīnu “Ford Transit”. Cietušais ziņoja, ka automašīna vīriešiem bijusi piešķirta darba vajadzībām, un to viņi izmantojuši, lai glabātu mantas un pārģērbtos. Tāpat cietušais policijai pavēstīja, ka darbinieki viņam paši paziņojuši par zādzību, informēja VP.

Likumsargi Tukumā aizturējuši abus aizdomās turamos vīriešus, kuri dzimuši 1984. gadā, un jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem. Turpat tika atrasta nozagtā automašīna, kas tika atdota cietušajam.
Aizturētie skaidrojuši, ka autimašīnu nozaguši, jo bijušas domstarpības ar uzņēmuma vadību.

Taču izrādījās, ka vīrieši ir nozaguši ne tikai automašīnu, bet arī automašīnas magnetolu, celtniecības instrumentus un būvmateriālus. Likumsargi noskaidroja, ka automašīnas magnetolu vīrieši pārdevuši lombardā. Savukārt celtniecības instrumentus un būvmateriālus policisti atrada šķūnītī, turpat Tukumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat pret vienu no aizdomās turamajiem uzsākts arī kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu, jo nozagtajai automašīnai bija sabojāta virsbūve un tās salonā izlieta krāsa.

Saistītie raksti
LA.lv