Sports
Citi sporta veidi

“Celtnieks” atņem titulu Dobelei 16

handball.lv

Rīgas “Celtnieka” handbolisti svētdien tika kronēti par “SynotTip” Latvijas vīriešu virslīgas čempioniem.
Finālsērijas trešajā spēlē rīdzinieki ar 30:28 (14:13) viesos pārspēja Dobeles “Tenax” komandu, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0.

Handbola klubs “Celtnieks” savulaik vairākkārtēji izcīnīja Latvijas čempionāta medaļas, kā arī sekmīgi startēja PSRS meistarsacīkstēs. Komanda triumfēja 1992.gada Latvijas čempionātā, kas bija pirmais pēc neatkarības atjaunošanas, bet 2013.gadā, atjaunojot “Celtnieka” vārdu un apvienojoties ar LSPA, atgriezās virslīgā. Savukārt pirms iepriekšējās sezonas “Celtnieka” komanda virslīgā startē atsevišķi.

Tikmēr “Tenax” par Latvijas čempioni tika kronēta iepriekšējās trīs sezonas, bet pirms tam četras sezonas pēc kārtas dobelnieki palika otrie.

Finālsērijas trešajā spēlē uzvarētājiem rezultatīvākais bija Artūrs Lazdiņš, kurš guva astoņus vārtus, bet septiņi precīzi metieni Kasparam Lisovskim. Tikmēr pretiniekiem pa sešiem vārtiem guva Ansis Bilkštis un Oskars Arājs.
Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 24:24, bet tad ar diviem bezatbildes vārtiem Kaspars Lisovskis un Artūrs Lazdiņš panāca 26:24 “Celtnieka” labā. Lai gan Andis Ērmanis vienus vārtus atguva, tomēr viesi atbildēja ar vēl diviem precīziem metieniem, kas ļāva iegūt trīs vārtu pārsvaru. 36 sekundes pirms pamatlaika beigām Egils Politers “Celtnieka” pārsvaru samazināja līdz minimumam, taču Lisovskis atjaunoja Rīgas komanda divu vārtu pārsvaru, pieliekot punktu rīdzinieku uzvarai.

Pirmajā mačā Rīgas komanda viesos uzvarēja ar 31:30, bet otrajā mačā, kas risinājās pirms divām nedēļām, “Celtnieks” jau savā laukumā triumfēja ar 25:22.

“Tenax” un “Celtnieks” komandu handbolisti finālā tikās trešo gadu pēc kārtas. Abās iepriekšējās fināla sērijās Dobeles komanda izjuta gana nopietnu rīdzinieku pretestību, tomēr izcīnīja uzvaru ar 3-0.

Saistītie raksti

Šajā sezonā abas finālu dalībnieces tikušās vairākas reizes – virslīgas čempionāta ietvaros četrās spēlēs četras uzvaras izcīnīja “Tenax” vienība, bet “Celtnieks” vienīgo panākumu pirms sezonas triumfēja Rīgas čempionāta finālā.
Pirms fināla abas komandas savās pusfināla sērijās izcīnīja uzvaras ar rezultātu 2-0. Dobelnieki diezgan pārliecinoši tika galā ar “Ogre”/”Miandum” vienību, bet “Celtnieks” aizvadīja daudz saspringtāku sēriiju pret Ludzas “Latgols”.

“Ogre”/”Miandum” bronzas sērijas trešajā spēlē viesos uzvarēja Ludzas “Latgols” komandu, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.
Ogrēnieši pamatlaikā cīnījās neizšķirti 21:21 (7:9), bet pēcspēles metienu sērijā uzvarēja ar 6:5.

LA.lv