×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Kā jūs rīkotos, ja pret Latviju tiktu vērsta militāra agresija? (6)

20140311194632_9195

Gunta Kozenko, 
pensionāre:
 “Domāju, ka mēs visi kopā esam stipri, tāpēc par kādu slēpšanos vai emigrēšanu nevar būt ne runas. Es noteikti iesaistītos aizsardzībā, līdzīgi kā barikādēs. Tādos brīžos parādās liela drosme, un nešaubos, ka attiecīgā situācijā arī tagad tā nekur nepaliktu. Tomēr patlaban nejūtu nekādu apdraudējumu Latvijai. Par ārvalstu un starptautisko organizāciju atbalstu krīzes situācijā ļoti grūti ko paredzēt. Es vairāk ticu un paļaujos uz mūsu spēkiem. Arī tagad Ukrainas krīzes situācijā nekādas straujas rīcības no starptautiskām aprindām neseko, kas nozīmē, ka Krievijai ir liela teikšana starptautiskajā arēnā.”

Juris Ivanovs, 
strādā būvniecībā:
 “Domājot par ģimeni, drošāk būtu emigrēt, bet nenoliedzami būtu arī vēlme aizstāvēt savu valsti. Nedomāju gan, ka Latvijai kaut kas tāds šobrīd draud no Krievijas puses, jo pat pie mums dzīvojošie krievi neko tādu nevēlas. Jā, Ukrainā šobrīd iet karsti, bet tur ir pavisam cita situācija – liela nabadzība, kas daļai cilvēku rada ilūziju, ka Putins viņus no tās izpestīs. Mūsu krievi ir radikāli tikai attiecībā pret valodu, bet iestāties par atgriešanos Krievijas sastāvā viņi nebūtu gatavi. Kas attiecas uz aizsardzības jomu – Latvija militāro resursu ziņā ir visai vāja. Karavīri, protams, ir apmācīti, taču ar to nepietiek. Mūsu valsts politika balstīta uz to, ka paļaujamies uz NATO un Eiropas Savienības atbalstu, un, manuprāt, pie tā arī jāpaliek.”

Rasma Kārkliņa, 
pensionāre:
 “Noteikti ietu kopā ar visiem mūsu zemi aizstāvēt, tāpat kā atmodas laikā. Militārus draudus pret Latviju nevar izslēgt, jo vēsture liecina, ka ik pa laikam kaut kas notiek ne tā, kā mums gribētos. Krievija pret Latviju ir kā goliāts pret knisli. Tiesa, zināms drošības garants mums ir NATO, tāpēc tiešā veidā Krievija Latviju diez vai aizskars, tomēr nemiers, šantāža, draudi un ekonomiskais spiediens būs neizbēgami. Tas nelielā apmērā notiek jau visu laiku. Tā ir Krievijas politika un veids, kā parādīt savu varu un ietekmi. Tomēr der atcerēties, ka NATO vai ASV aizmugure mums ir visai nosacīta, jo visi lēmumi tiek pieņemti, izvērtējot izdevīgumu attiecīgajā situācijā. Mani šokē, cik daļa vietējo krievu tautības pārstāvju tagad naidīgi noskaņota pret Latviju. Tomēr, manuprāt, liela iespēja ietekmēt kādus procesus Latvijā viņiem nav, jo viņu ir pārāk maz.”

Jeļena Pavlova, 
lietvede:
 “Grūti iedomāties, kā es rīkotos. Laikam jau kā sieviete karot neietu, tomēr idejiski būtu par Latviju. Tas, kas pēdējos mēnešos notiek Ukrainā, ir briesmīgi un neviena valsts to nav pelnījusi. Krievija nerīkojas pareizi un ar savu rīcību sašūpo mieru visā pasaulē. Par to liecina kaut vai tas, ka man jāatbild uz šādu jautājumu. Taču, tā kā Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, man labpatīk domāt, ka šāda asins izliešana pie mums nevarētu notikt.”

Gints Ločmelis, 
strādā finanšu sfērā:
 “Es ceru, ka tā nebūs. Un tomēr jāatzīst – mēs ne par ko nevaram būt droši, jo austrumu kaimiņš ir neprognozējams. Gruzijas, Abhāzijas, tagad arī Ukrainas piemērs liecina, ka Krievija likumus pārraksta, kā vēlas. Laikam jau man ģimenes un bērnu drošība būtu pirmajā vietā, taču pagrabā neieslēgtos un, ja būtu jāaizstāv Latvija, tad to arī darītu. Esam ļoti maza valsts, tāpēc mums atliek vienīgi rēķināties ar divām lielām varām – Ameriku un Krieviju. Zināmā mērā varam paļauties uz NATO, taču ļoti nosacīti. Ja divu milžu starpā būs lielas domstarpības, mūs iemals līdzi. Par galīgu blefu starptautiskās organizācijas neuzskatu, taču apzinos, ka attiecīgā situācijā vīri ar cigāriem apsēdīsies pie galda un pasauli pārdalīs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Varianti jau ir, tikai pārspīlēta piesardzība un gļēvums ņem virsroku. Kas tad mums vada valsti: tēlaini izsakoties 2,5 sievas, kam potenciālu briesmu brīdī vispirms dominē emocijas un tikai pēc tam saprāts. Vai tad sakarīgs valsts vadītājs atlaidīs savu profesionāli strādājošu ministru par to, ka viņam ir noteikta stāja un uzskati, pirms tam, kamēr viņš vispār kaut ko nav izdarījis? Īstenībā Cilinskis ir atlaists par runāšanu, nevis par reālu rīcību un tas jau pieder pie padomju un VDK metodēm. Var iznākt, ka arī reālu briesmu brīdī virsroku valstī var ņemt šāda veida emocijas un tas jau būtu ļoti slikti.

  2. Lai pie ložmetēja sēž Dombrovskis un patronas viņam padod Āboltiņa.,bet banķieri lai rok ierakumus. Kāda jēga aizstāvēt šo valsti parastajai tautai,ja te vis jau ir pārdots,bet 50% iedzīvotāji dzīvo uz nabadzības robežas. Vēl jau var savāk no “jaunajiem” Latvijas iedzīvotājiem – ķīniešiem kādas divas rotas um arī no citiem melniem un pelēkiem,beigās var sanākt pat bataljons.

  3. Ja krievu tanki iebruktu manā pagastā izkārtu krievu karogu,ja iebrauktu amerikāņu tanki izkārtu Amerikas karogu.

  4. Ja butu Ulmanis brauktu aizstavet Latviju.

  5. Es laistos uz Gotlandi. Ja vien būtu ar ko…

  6. Es par to ieteiktu domāt jau tagad valdībai,bet ne sēdēt bezdarbībā.Pirmkārt Latvijā vajaga NATO bāzi.
    Otkārt robežsargos lojālus cilvēkus,kas stāvēs kā klints,bet ne padosies vai ielaidīs visus Latvijā,kā tas notiek Ukrainā.Pašreizējie robežsargi,ja jau ielaiž kontrobanku,kuru Latgalē tirgo katrā vietā,man uzticību nevieš.Varbūt derētu atjaunot iesaukšanu armijā uz brīvprātības principa lojālu cilvēku armijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+