Latvijā
Politika

Ceļu būvētāji Kučinska valdībai liek divnieku1

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vērtējot Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) valdības divos gados paveikto ceļu būves jomā, biedrība “Latvijas ceļu būvētājs” (LCB) ir spiesta sasniegto rezultātu novērtēt ar apaļu divnieku, aģentūrai LETA atzina LCB vadītājs Andris Bērziņš.

“Lai gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš valdības darbu novērtē ar seši ar mīnusu, mēs liekam divnieku. Valdība nav panākusi Nacionālajā attīstības plānā nospraustā mērķa – Latvijas līdzsvarotas attīstības sasniegšanu vai tuvošanos šim mērķim. Finansējums ceļu būvei ir nepietiekams, neveikto darbu deficīts turpina palielināties, ceļi kopumā ir slikti un kļūst vēl sliktāki, bet autobraucēji bojā transportlīdzekļus un cieš zaudējumus,” uzsvēra Bērziņš.

Pēc viņa teiktā, nav zināms, vai 2019.gadā ceļu būvei un remontiem būs līdzekļi un vai tie būs pietiekami, lai nozare “nesabruktu un cilvēki varētu braukt vismaz pa apmierinošas kvalitātes autoceļiem”.

“LCB jau vistuvākajā laikā labprāt paaugstinātu valdības darba novērtējuma atzīmi, taču tā ir jānopelna, un valdībai jābeidz uzvesties kā talantīgam, taču paslinkam skolēnam, kas dara tikai to, kas patīk, bet sarežģītāku priekšmetu apgūšanu atliek uz pēdējo brīdi pirms valsts eksāmena vai arī cer, ka viss atrisināsies pats no sevis,” pauda Bērziņš.

Jau ziņots, ka Saeima Kučinska veidoto valdību apstiprināja 2016.gada 11.februārī.

Kučinska vadītajā Ministru kabinetā strādā 13 ministri – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Jānis Reirs (V), satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), veselības ministre Anda Čakša (ZZS), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

LA.lv