×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Ceļu būvnieki: tiltiem prasa plāksteri, lai gan vajadzīga operācija

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Latvijas Ceļu būvētājs" valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš piedalās diskusijā "Ceļu projektu kvalitāte, to ietekme uz būvprocesu, ceļu ekspluatāciju un satiksmes drošību".

Satiksmes ministrija (SM) Latvijas tiltiem lūgusi piešķirt plāksteri, lai gan tiem nepieciešama operācija. Tā atbildīgās ministrijas prasīto summu tiltu stāvokļa uzlabošanai vērtē biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Jau vēstīts, ka SM prasījusi piešķirt 1,9 miljonus eiro neatliekamu tiltu remontu vajadzībām. Līdzekļi paredzēti astoņu tiltu sakārtošanai un projektēšanas darbu sākšanai 15 tiltiem. Savukārt vēl papildus trīs miljonus eiro prasīti, lai varētu veikt nepieciešamos ikdienas uzturēšanas pasākumus 163 tiltiem.

LCB uzskata: tā vietā, lai sagatavotu pamatotu programmu kritiskā stāvoklī esošu tiltu sakārtošanai, SM mēģina izlīdzēties ar kosmētiskiem uzlabojumiem. Tilti būtu jālabo daudz aktīvāk, uzskata LCB, kas mudina SM un valdību izstrādāt risinājumus un paredzēt tam atbilstošu finansējumu.

“Jāatgādina, ka patlaban valsts autoceļu tīklā ir 943 tilti, no kuriem 383 ir sliktā, bet 148 – ļoti sliktā stāvoklī. Tiem vajadzīgs kapitālais remonts, un nepieciešamā summa, pēc “Latvijas Valsts ceļu” aprēķiniem, ir aptuveni 152 miljoni eiro, taču pēdējos gados vidēji tiek atjaunoti tikai deviņi tilti,” paziņojumā norāda Bērziņš.

Biedrībā arī atzīmē, ka valstī vēl ir 1014 pašvaldību pārziņā esoši tilti, un par to stāvokli nav informācijas. “Apstāklis, ka neviens tilts vēl nav sabrucis, nenozīmē, ka jau pēc dažiem gadiem satiksmei nenāksies slēgt desmitiem tiltu, jo gada laikā tos salabot neizdosies,” uzsver LCB.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+