Latvijā
Kriminālziņas

Ceļu policista piekaušana Liepājas naktsklubā izmaksā dārgi8


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Kurzemes rajona tiesa šodien, 22.maijā, Saldū aizputniekam Giedrjum Zaboram par ceļu policista piekaušanu piesprieda 200 stundas piespiedu darbu un lika kompensēt vairākas izmaksas.

2017. gada 28. oktobrī īsi pēc pusnakts Liepājā, “Fontaine Palace” naktsklubā Zabors pamanījis, ka pie galdiņa sēž ceļu policists, kurš viņam bija atņēmis autovadītāja apliecību par braukšanu dzērumā. Zabors aizgājis pie policista, apsēdies blakus, lamājies un visādi citādi izaicinoši uzvedies, līdz uzsācis kautiņu. Policists pa telefonu mēģinājis izsaukt policiju. Iejaukušies kluba apsargi un satvēruši Zaboru, bet policists pacēlis no grīdas telefonu un uz pirmā stāva trepēm atkal zvanījis policijai. Zabors izrāvies no apsargiem un atkal sitis.

Rezultātā ceļu policists iedzīvojies smadzeņu satricinājumā, auss traumā un bijis spiests pusotru mēnesi ārstēties. Tieši šajā laikā viņš bija ieplānojis atvaļinājumu un gribējis doties uz Dāniju dīrāt ūdeles, kur jau iepriekš bijis, esot cietusi dzīves kvalitāte.

“Zabors mani arī apkaunoja kā policijas darbinieku, pēc tam vēl uz ielas lielījās ar izdarīto. Būtu sevi sporta zālē pierādījis. Kolēģi teikuši, ka arī citās lietās bijis agresīvs un savu izturēšanos nemaina. Nav mani meklējis un atvainojies, nav mēģinājis runāt,” tiesā teica cietušais.

“Man nav par ko atvainoties. Lai viņš atvainojas man: par pārsisto uzaci, rēta uz visu mūžu palikusi,” atbildēja Zabors. Viņam šobrīd patstāvīga darba nav, labojot kādam pirtiņu, ir apgādībā divi bērni. Sešas reizes administratīvi sodīts, lielākoties par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, nav nomaksāti divi sodi. Pirms trijiem gadiem arī krimināli sodīts ar 200 piespiedu darba stundām par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu, par ko apsūdzēts arī šai lietā.

Saistītie raksti

Prokurors Ainārs Rimšāns, cietušā advokāte Ināra Freidenfelde, pats cietušais un tiesnese Gunita Galiņa bija vienisprātis, ka apsūdzētais jāsoda ar 200 piespiedu darba stundām un par labu cietušajam jāpiedzen morālā kompensācija 2550 eiro, kurus policists neieguvis, ja būtu dīrājis ūdeles Dānijā, 116,10 eiro, ko iztērējis ārstniecībā, 300 eiro, ko samaksājis advokātei, un 950 eiro par labu valstij – tik valsts izmaksājusi cietušajam.

Zabors savu vainu atzina un piekrita visām naudas summām, izņemot morālajai kompensācijai, bet, kā izteicās pēc tiesas sēdes, diez vai spriedumu pārsūdzēšot.

LA.lv