×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Ceļu satiksmes negadījumi pērn visbiežāk notikuši piektdienā, secina LTAB

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Piektdienā notikušo ceļu satiksmes negadījumu (CSN) skaits ir būtiski lielāks nekā citās nedēļas dienās, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

2014.gadā vidēji dienā notikuši 84 CSN. “Piektdienas ir tās dienas, kurās autovadītājiem ir vērts būt īpaši uzmanīgiem, jo tad CSN skaits ir vidēji par piektdaļu augstāks nekā vidēji nedēļā. Savukārt nedēļas nogalēs CSN skaits būtiski samazinās – sestdienās vidēji notiek 67 negadījumi, bet svētdienās – 44 negadījumi,” stāsta Stengrevics.

Lielākais pērn vienā dienā reģistrēto CSN skaits, par kuriem OCTA apdrošinātāji saņēmuši zaudējumu pieteikumus, bijis 17. martā, kad noticis 181 negadījums. 30.decembrī reģistrēti 168 negadījumi, bet 7.novembrī – 155 negadījumi.

Savukārt par visdrošāko dienu uz ceļiem 2014.gadā var uzskatīt 1.janvāri, kad reģistrēti 20 CSN, par kuriem saņemti pieteikumi nodarīto zaudējumu atlīdzināšanai. Autovadītājiem drošāko dienu vidū pērn var minēt arī 16.februāri, kad fiksēti 23 negadījumi, un 6.aprīli ar 25 negadījumiem.
 
Pagājušā gadā tā dēvētajā “melnajā piektdienā” – 13.jūnijā – notikuši 98 ceļu satiksmes negadījumi. “Ja salīdzinām visus pērnā gada 13. datumus, tad jāsecina, ka “melnajā piektdienā” notikušo negadījumu skaits ir otrais augstākais. Tikpat CSN reģistrēti arī 13.maijā, savukārt visvairāk (106) – 13.janvārī,” norāda LTAB valdes priekšsēdētājs.
 
LTAB atzīmē, ka 2015.gads ir zīmīgs ar to, ka kalendārā ir trīs “melnās piektdienas”. Divas no tām seko viena otrai – 13.februāris un 13.marts, vēl ir arī 13.novembris. “Lai arī šogad 13.februārī būtisks CSN skaita pieaugums netika fiksēts, tomēr, tuvojoties “melnajai piektdienai”, aicinu autovadītājus būt piesardzīgiem, īpaši ņemot vērā vēl joprojām nepastāvīgos laika apstākļus, kas var ietekmēt ceļa segumu,” paskaidro Stengrevics.
 
LTAB vadītājs arī atgādina, ka OCTA pasargā no izdevumiem, kas transportlīdzekļa vadītājam var rasties, ja viņš izraisījis CSN un nodarījis zaudējumus citām personām un/ vai viņu mantai. “Tādēļ neatkarīgi no tā, kāds ir datums vai kāda ir nedēļas diena, pirms sēsties pie stūres, autovadītāji tiek aicināti pārbaudīt OCTA derīguma termiņu LTAB mājas lapā www.ltab.lv,” informē Stengrevics.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+