×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Ceļu uzturēšanā šodien iesaistītas 46 ziemas dienesta tehnikas vienības

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Valsts ceļu uzturēšanā otrdien iesaistītas ap 46 “Latvijas autoceļu uzturētāja” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienībām, no kurām 30 – Kurzemes reģionā, kas veica slideno posmu kaisīšanu un ceļu attīrīšanu no sniega, aģentūru BNS informēja “Latvijas Valsts ceļu” Satiksmes informācijas centrā.

Otrdienas pēcpusdienā braukšanas apstākļi Kurzemē, Zemgalē, daļēji Vidzemē un valsts centrālajā daļā snigšanas dēļ ir apgrūtināti. Autoceļi tiek tīrīti un kaisīti, taču snigšanas laikā brauktuvi pilnīgi atbrīvot no sniega nav iespējams, norāda uzņēmums. Gaisa temperatūra ir no -13 līdz pat nullei grādu. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi vakarā un naktī gaidāms sniegs, vietām putenis, kas pāries slapjā sniegā un lietū. Ceļi būs slideni.

Valsts autoceļu uzturēšana ziemā tiek veikta prioritārā kārtībā un tie sadalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs – A (augstākā), A1, B, C un D (zemākā) atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, plānotā finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes.

Autoceļu uzturētāji autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem, izvēlēties laikapstākļiem atbilstoši braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+