×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Ceļvedis līgošanā

PL25-2016-700

Kopīga gatavošanās un priekšdarbi ir tie svarīgākie jautrai līgošanai, spriež sēļu sētas “Gulbji” saimniece Rita Skrējāne.

Viņu mājās ierasts, ka Jāņos sabrauc lērums ļaužu. Bet ar svētkiem ir tāpat kā ar vīnu – nevar gaidīt, kāds raugs iemetīsies, procesi jāvada un laikus viss jāpārdomā, ir pārliecināta staltā sēliete. Viņas Jāņu sagaidīšanās plānu atradīsit jaunākajā “Praktiskajā Latvietī”.

Žurnāls atgādina arī par ugunsdrošiem Jāņiem – proti, dod praktiskus padomus, ka ar uguni jokot nedrīkst. Viens no tiem – Jāņabērniem nevajag lēkt pāri ugunskuram jautrā prātā un nevajag vilkt mugurā sintētiskus un plandošus apģērbus, kas var viegli aizdegties.

Jāņi nav iedomājami bez alus – par to, kas alu lepnu dara, stāsta vecākais profesionālais Latvijas alus darītājs Kārlis Zālītis. Viņš arī atgādina svarīgu likumu – alu nekādā gadījumā nedrīkst lietot kopā ar degvīnu!

Paparžu audzēšanas noslēpumos dalās z/s “Bērziņi” saimnieki Iveta un Imants Bērziņi, kam pieder viena no lielākajām paparžaugu kolekcijām Latvijā. “Praktiskajā Latvietī” uzzināsit arī to, kā žurnāla lasītājiem klājās peoniju lielmeistara Aldoņa Vēriņa meistarklasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+