×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

“Čemodānu cirks” no Anglijas

cemodana_41

26. un 27. aprīlī Leļļu teātra Mazajā zālē viesosies raiba ārzemnieku sabiedrība – anarhiskā zeķe, kartupeļu maisa akrobāts un pārgalvīgs slēpošanas cimds, virtuoza kokteiļsalmiņa dejotāja un hipnotiskā kaklasaites čūska.

 

Par iepazīšanos ar interesanto kompāniju gādās viesi no Londonas – mūsdienīgs objektu teātris “Folded Feather”, kas piedāvās amizantu, izdomas bagātu un rotaļīgu objektu izrādi “Čemodāna cirks”.

 

Latvijas Leļļu teātris skatītājiem pavasara viesizrādes piedāvā jau trešo gadu – skatītājus priecējuši teātri no Polijas un Izraēlas, bet teātris no Londonas pie mums viesojas pirmoreiz. Tā veidotā izrāde “Čemodānu cirks” 2009. gadā Glastonberijas festivālā ieguva prestižo “The British Theatre Guide” balvu kā labākais leļļu iestudējums. Rīgā uz izrādi gaidīti bērni no četru gadu vecuma, taču izrāde būs saistoša jebkura vecuma auditorijai.

Teātra apvienība “Folded Feather” kopš tās izveidošanas 1995. gadā iekarojusi plašu starptautisku atzinību. Tā atraktīvās, asprātīgās izrādes raisa gan pieaugušo skatītāju apbrīnu, gan saviļņo mazo skatītāju sirdis. Radošie eks-
perimenti, tiecoties paplašināt leļļu teātra izteiksmes līdzekļu spektru, teātrim nodrošinājuši skatītāju un kritiķu atzinību, kā arī respektablus panākumus leļļu teātra festivālos daudzviet pasaulē – Lielbritānijā, Vācijā, Austrālijā un citviet.

Izrādi “Čemodānu cirks” Leļļu teātra projektu vadītāja Olita Liepiņa ievērojusi pērn Bornholmas leļļu teātra festivālā, kur Latvijas Leļļu teātri pārstāvēja režisora Valtera Sīļa veidotā objektu izrāde “Palle viens pats pasaulē”.

 

“Tur bija daudz izrāžu no daudzām valstīm, viss likās redzēts, nekā tāda, kas iekrīt acīs. Šī izrāde bija tik virtuoza savā izsmalcinātībā, ka iznācām ārā un bijām pārsteigti par to, ka parastas lietas, priekšmetus no mūsu sadzīves aktieri spēj parādīt tik iedvesmojoši – viņi mūs vienkārši apbūra. Izrādē ir ļoti daudz humora – gaiša, pozitīva, optimistiska.

 

Arī cirka pieminēšana nosaukumā nav nejauša, jo arī tā adresēta ļoti plašai mērķauditorijai no četriem līdz simts gadiem.”

Izrādi “Čemodānu cirks” veidojuši divi “Folded Feather” dalībnieki – leļļu meistari, aktieri, mūziķi un pasniedzēji Olivers Smārts un Mets Šorts. O. Smārts ir leļļu teātra mākslas pasniedzējs Londonas teātrī “The Little Angel Theatre” un Londonas Centrālajā runas un drāmas skolā. “Folded Feather” viņš ir gan aktieris, gan galvenais leļļu un citu objektu mākslinieks, bet komponists, mūziķis, aktieris un leļļu meistars Mets Šorts studējis kompozīciju Britu jaunās mūzikas akadēmijā Londonā. Viņš ir pazīstams arī kā teātra un kino mūzikas autors. Abi teātra mākslinieki Latvijā sniegs arī divu dienu intensīvās meistarklases Latvijas Leļļu teātra latviešu un krievu trupu aktieriem, piedāvājot apgūt jaunas prasmes objektu iedzīvināšanas tehnikās.

Sākotnēji skatītāju interese par viesizrādēm Leļļu teātrī bijusi neliela, tagad tā ievērojami augusi, jo skatītāji pamazām sapratuši, ka tās ir aizraujošas, kaut citādas, nekā ierasts, stāsta O. Liepiņa, piebilstot, ka biļetes uz “Folded Feather” tikpat kā izpārdotas. Viņa arī atklāja, ka maija beigās Leļļu teātrī viesosies leļļu izrāde no Spānijas, to mazie skatītāji varēs vērot bez maksas.

 

Uzziņa

Izrādes: 26.IV 18.30 un 27.IV 11.00

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, internetā un Leļļu teātra kasē.

Cena – Ls 4.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+