Sports
Motoru sports

Čempiona cienīga stabilitāte. Jonass brauc pēc titula 16

Pasaules čempionātā motokrosā pēc vairāk kā trešdaļas veikto posmu – 7 no 19 – Pauls Jonass ir pārliecinošs līderis MX2 klasē un stabilākais šīs klases braucējs.

Pauls bija ātrs arī savas pirmajās divās MX2 klases sezonās, tomēr tad priekšā bija Džefrijs Herlings un mazliet traucēja jaunības trakums. Vārdos un šķietami darbos Jonass bija prātīgs puika arī savos 18-19 gados. Tomēr trasē, zem ķiveres un divatā ar motociklu, reizēm gāzes rokturi pagrieza mazliet brašāk. Bija iespaidīgi kritieni, savainojumi un nepabeigta pērnā sezona. Bija pietiekami daudz laika, lai Pauls kopā ar savu jauno treneri Marku de Rūveru, ar kuri abi kļuvuši arī par labiem draugiem, izdarītu pareizus secinājumus.

MX2 klasē, kas ir motokrosa jauno talantu kalve, Jonasam tā jau ir trešā sezona. Pieredze ir iekrāta un izkāpjot no padsmitnieka gadiem, Jonas ir stabilākais sezonas aizvadītās daļas MX2 klases braucējs. Neveiksmīgs bija tikai otrais posms Indonēzijā. To gan par īstu motokrosu nevarēja saukt – pielijušās trases izbraukšana kļuva par loteriju, kurā laimīgās lozes tika citiem. Toreiz otrais brauciens tika pārtraukts, tomēr tā brīža rezultāti palika spēkā.

Aizmirstot Indonēzijas sacīksti, šajā sezona ir veikti 12 pilnvērtīgi braucieni. Jonass tajos ir izcīnījis astoņas uzvaras un tikai reizi bija ārpus labāko trijnieka. Apskaužama stabilitāte, kas faktiski raksturojama kā Jonasa dominante MX2 klasē. Ja nenotiks kādi negaidīti notikumi, latvietim ir jākļūst par pasaules čempionu!

Salīdzinājumam – tuvākam sekotājam Žeremī Sīveram ir divi uzvarēti braucieni, pa vienam – itālim Samuele Bernardini (pieminētajā Indonēzijas trakumā), amerikānim Tomasam Kovingtonam, KTM komandas biedram spānim Horhe Garsijam Prado un nupat Ķegumā dānim Tomam Šēram Olsenam. Katrs no viņiem kādā atsevišķā braucienā vai epizodē var būt ātrāks par Jonasu, taču zaudē tieši stabilitātē. Turklāt daļa konkurentu ir par Jonasu vecāki – Sīveram un beļģim Žuljēnam Līberam šogad paliek 23, Kovingtonam – 21, Olsenam ir tie paši 20. Vien spāņu talants Prado savos 16 gados dara brīnumu lietas un KTM viņā saredz nākotnes čempionu.

No sezonas galvenā mērķa skatu punkta Pauls Jonass Ķegumā nostartēja perfekti – trešā un pirmā vieta braucienos gan nedeva uzvaru posmā, taču ļāva palielināt pārsvaru kopvērtējumā līdz 42 punktiem.
“Otrā vieta laikam nav tā, par kuru mani vajadzētu apsveikt,” pēc otrā brauciena Ķegumā sacīja Pauls Jonass. “Jāapsveic ar 45 punktiem, kas ir labi daudz kopvērtējumam. Arī par otro braucienu. Bija ļoti patīkami finišā iebraukt kā līderim, sajust trases malā lielisku atbalstu un redzēt tik daudz Latvijas karogus. Protams, ir kreņķis par pirmā brauciena pēdējā aplī zaudēto otro vietu. Tā bija paša kļūda, to pieļāvu trases viļņainajā posmā. Atpalicējs iebrauca labajā špūrē, man atlika braukt pa trases iekšmalu, no kurienes nākamajā tramplīnā neizdevās tik labs lēciens. No kļūdām ir jāmācās. Šodien par to vēl varam runāt, rīt atkal ir jāskatās uz priekšu,” uzskata pasaules čempionāta līderis.

Saistītie raksti

Līdzjutējiem trases malā nepamanīts palika fakts, ka pašlaik Jonass nav savā labākajā sportiskajā formā. Problēmas sākās Meksikas posmā, kur treniņu braucienā tika gūta dziļa griezta brūce rokā. Vēlāk radās iekaisums un tādēļ bija jālieto antibiotikas. Savukārt Latvijas vēsais pavasaris Paulu nolika pie vietas jau citā vīzē – apaukstēšanās. “Patiešām nebiju īsti savā ādā, to varēju just. Nebija jau arī tā, ka esmu pavisam sliktā formā. Rudenī un ziemā paveiktais milzīgais darbs dod rezultātu. Tagad jāatgūstas no slimības un viss būs kārtībā. Vienmēr ir lietas, pie kurām vēl vajag piestrādāt, tomēr kopumā sezonas sākums ir izdevies veiksmīgs. Kopvērtējuma tabulā ieskatos, bet pašlaik tas nav galvenais. Punktus un iespējamos scenārijus lai skaita analītiķi. Man pašlaik svarīgāk ir koncentrēties savam darbam, katrai atsevišķai sacīkstei un nepieļaut kādas kļūdas. Sezona vēl ir ļoti gara,” saka Pauls.
Patiešām – čempiona titulu nepasniedz maijā, punktus beigsim skaitīt septembrī. Nākamā pieturvieta būs 21. maijā Toitšentāles trasē Vācijā.

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS MX2 KLASĒ
1. Pauls Jonass (Latvija) 287,
2. Žeremī Sīvers (Šveice) 245,
3. Toms Šērs Olsens (Dānija) 235,
4. Žuljēns Lībers (Beļģija) 223,
5. Benuā Paturels (Francija) 198,
6. Brents van Doninks (Beļģija) 166.

LA.lv