×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

Čempiona labdarības misija

foto - LETAfoto - LETA

Vairāk nekā 300 BMX riteņbraucēju sestdien un svētdien Mežaparka trasē startēs Eiropas čempionāta (EČ) devītajā un desmitajā posmā, viņu vidū – divkārtējais olimpiskais čempions un EČ seriāla līderis Māris Štrombergs.


Māris uzvarējis septiņos no astoņiem EČ posmiem un Rīgā var sev nodrošināt Eiropas čempiona titulu, lai gan fināla posms Belģijā būs tikai jūlijā. Otrais EČ kopvērtējumā šobrīd ir Edžus Treimanis, piektais – Rihards Veide, septītais – Toms Mankus. Pa diviem latviešiem goda pjedestālā uzkāpuši septiņos posmos.

Eiropā konkurence nav tik liela kā ASV, taču arī te nevar uzvarēt ar vienu kāju. No pasaules ranga pirmā desmitnieka EČ posmos startē francūži Silvēns Andrē un Kventīns Klareons. Četros posmos braucis holandietis Jelle van Gorkoms, kurš rangā ir ceturtais, bet klātienē ne reizi nav apsteidzis Treimani. Štrombergs šobrīd pasaules rangā ir tikai 15. vietā.

“Māris ar lielo pieredzi un pārliecību Eiropas trasēs jūtas labi, bet pārējie sitas ļoti sīvi. Cīņa notiek līdz pēdējiem metriem, izpildām taktiskos zīmējumus, lai paceltos augstāk. Sākums bija grūtāks, tagad holandieši atmetuši cerības, jo neredz jēgu cīnīties. Taču intriga ir – abos posmos Zviedrijā piedalījās amerikānis Korbens Šarahs un vienā uzvarēja, tā ka maisīšanās notiek,” saka Latvijas BMX izlases galvenais treneris Ivo Lakučs.

 

Treimaņa iespēja

Rīgā viņš prognozē ļoti saistošu cīņu. Arī par pirmo vietu, jo Štrombergs aizvadījis vien divus treniņus Mežaparkā. “Mājas trases priekšrocības viņam nebūs. Pārējie mūsu puiši tur braukuši diezgan daudz un varētu justies labāk. Domāju, ka spēcīgs konkurents būs Edžus, jo atstrādājis trasi un zina vietiņas, kur var aiziet garām gan no ārējās, gan iekšējās malas. Viņš būs gatavs, un šobrīd Treimaņa izredzes pat vērtēju augstāk,” paredz treneris.

Pērnajam Eiropas čempionam Treimanim būs krietni jāpasvīst, lai nosargātu otro vietu. Mežaparkā latvieši gan var izspēlēt taktikas spēles, lai palīdzētu cits citam. Būs interesanti.

Latvijas sportistiem turpinās iekšējā atlase pasaules čempionātam, kas jūlija beigās notiks Jaunzēlandē. Komandas sastāvs kļūs zināms nākamnedēļ pēc Pasaules kausa izcīņas superkrosa Nīderlandē. No elites sportistiem kritērijus jau izpildījuši Štrombergs un Treimanis. Latvija var deleģēt pat astoņus BMX braucējus, taču Lakučs prognozē, ka komandā būs ne vairāk kā četri. “Tūristus uz Jaunzēlandi nevedīsim.”

 

Mainīt vidi

Štrombergs šosezon dod priekšroku sacensībām Eiropā, nevis ASV, ko devās iekarot pēc uzvaras 2008. gada olimpiskajās spēlēs Pekinā. “Vajadzēja mazliet mainīt vidi, lai pazūd rutīna un ir cita pieeja sacensībām. Māri vajadzēja padarīt izsalkušāku. Gribēju, lai sajūt Eiropas trases, kas ir labākas un prasa tehnisku braukšanu. ASV trases ir vieglākas, vairāk orientētas uz spēku, eksplozivitāti,” skaidro Lakučs.

Štromberga sacensību kalendāra izveide bijusi saistīta ar 17 gadus veco BMX riteņbraucēju Gustavu Pētersīli, kurš februārī treniņā ļoti smagi krita, lauza kakla skriemeli un tika paralizēts. “Sākotnēji vairāk domājām par ASV, kur tieši tagad notiek seši galvenie mači cīņā par čempiona titulu, tomēr nolēmām palikt Latvijā, piesaistīt sponsorus un vākt naudu, kas nepieciešama Gustava ārstēšanai,” atklāj Ivo Lakučs­. Piektdien preses konferencē Māris atdos jauneklim savāktos apmēram desmit tūkstošus latu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+