×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Čempiones klūp Cēsīs

skcesis.lvskcesis.lv

Latvijas čempiones SK “Cēsis” pērn regulārajai sezonai izskrēja cauri ar 22 uzvarām, šoruden zaudējums piedzīvots jau otrajā spēlē – 55:61 pret “RSU/Merks”.

Sensācija? Nebūt nē, jo šosezon “Nordea” līgā, kā tagad tiek saukts Latvijas un Igaunijas apvienotais čempionāts, tik liela līderu dominante netiek solīta.

Cēsīs pērnās sezonas sastāva kodols saglabāts, klāt nākušas valstsvienbas spēlētājas Aija Brumermane un Liene Priede. Pagaidām nav atrasta īsta aizstājēja saspēles vadītājas pozīcijā uz TTT pārgājušajai, taču krustenisko saišu plīsumu guvušajai Andai Eibelei. Tāpat komandā pašlaik nav neviena leģionāre. Turklāt čempiones sezonai gatavoties sāka daudz vēlāk par konkurentēm – tikai 1. oktobrī.

Aivaram Vībergam pērnās sezonas “RSU/Merks” līderēm, kas apvienotajā turnīrā izcīnīja bronzas medaļas, izdevies piepulcināt paša vasarā pārbaudītas četras U-20 izlases spēlētājas Gunu Lagzdiņu, Kati Aizsilu, Kati Krēsliņu un Paulu Tomsoni. Kopā tas jau ir spēks, kas varētu izjaukt ierasto divvadību Latvijas dāmu basketbolā un to neslēpj arī treneris Aivars Vīnbergs: “Cēsīs būs pirmā nopietnā pārbaude mūsu gatavībai iejaukties cīņā par visaugstākajām vietām. Pagaidām pēc tradīcijas tās tiek atvēlētas cēsniecēm un „TTT Rīga”, bet ceru, ka arī mums būs kas sakāms šajā sakarā.” Turklāt “RSU/Merks” sezonu sagaida pilnā kaujas gatavībā – pēc treniņnometnēm un pārbaudes spēlēm.

Sestdien Cēsīs vismaz konkrētajā dienā un laikā gatavākas spēlei bija “RSU/Merks” meitenes. Kā pirmajā puslaikā paņēma vadības grožus, tā vairs neatdeva. Lielā mērā pateicoties tālmetienu precizitātei – 24/9 pret cēsnieču 15/1. Skaitļi, aiz kuriem slēpjas spēlētāju pārliecība un sportiskā kondīcija. Vēl viens zīmīgs izraksts no spēles statistikas – “RSU/Merks” 16 rezultatīvas piespēles pret mājinieču trīs. Lai kā Cēsis centās izglābties, pēdējā minūtē tuvāk par četriem punktiem netika un cerības apsīka pašu neiemestos trejačos un soda metienos. Kā pieteikums vēl interesantākam sezonas turpinājumam.

Pagaidām bez zaudējumiem palikušas trīs komandas – Igaunijas čempiones Tallinas “Eclex” ar četriem panākumiem; “TTT Rīga” un “RTU/Merks” – ar diviem.

 

NORDEA” BASKETBOLA LĪGA

SK “Cēsis” – “RSU/Merks” 55:61 (13:15, 27:39, 39:48). Jākobsone 11, Priede, Silarāja pa 10 – Lazdeniece, Aizsila pa 15.

TTT Rīga” – “Vega-1/Liepāja” 86:58 (23:14, 44:24, 66:39). Rozenberga 14+15AB, Laksa, Eglīte, Puriņa pa 14 – Pelše 14, Cirša 13.

Kolibri Pepsi” – “Eclex” 30:75 (9:19, 17:43, 28:55). Markāne 19 – Poka 20, Kostere 16. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+