Čempioni “VEF Rīga” jauno sezonu sāk ar zaudējumu Ogrē 0

Valsts čempione “VEF Rīga” trešdien jauno “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonu sāka ar negaidītu zaudējumu “Ogre” basketbolistiem.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Rīdzinieki viesos zaudēja ar rezultātu 80:85 (14:23, 24:20, 25:18, 17:24).

Spēle bija ļoti sīva, taču vēl pirms pēdējās ceturtdaļas rīdzinieki bija vadībā ar 63:61, tomēr beigu daļu labāk nospēlēja “Ogre”.

Mājiniekiem ar 23 punktiem izcēlās Jānis Pozņaks, kamēr pa 17 punktiem sameta Mārcis Vītols un Gints Antrops. Savukārt “VEF Rīga” rindās ar 19 punktiem izcēlās Entvens Skots, bet 18 punktus guva komandas kapteinis Mareks Mejeris, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas zem groziem.

“VEF Rīga” komandā no pērnās sezonas, kad tā pēc gada pārtraukuma atguva valsts čempionu titulu, palikuši četri spēlētāji – Mareks Mejeris, Arnolds Helmanis, Iļja Gromovs un Arns Labucks.

Pēc trīs gadu pārtraukuma “VEF Rīga” spēlē trīskārtējais Latvijas čempions Kristaps Janičenoks, kurš trešdien guva sešus punktus. Tāpat komandai pievienojušies centrs Klāvs Čavars un aizsargs Andris Misters, kuri pirms tam spēlēja ārzemēs, savukārt pēc savainojuma ārstēšanas ierindā atgriezīsies saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars, kurš gan šajā mačā vēl nedevās laukumā.

Valsts čempionei ir arī trīs leģionāri, tostarp saspēles vadītājs Alekss Peress, kurš šovasar spēlēja Meksikas izlasē.

Tikmēr “Ogre” vienībai ir labs pastiprinājums, jo dzimtajā pilsētā atgriezušies saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš un uzbrucējs Kristaps Dārgais, kuri trešdien vēl nespēlēja. Tāpat pēc gada pārtraukuma kopā atkal spēlē brāļi Jānis un Gints Antropi.

Jau vēstīts, ka LBL 27.sezonas pirmās spēļu dienas citā spēlē,

Latvijas basketbola izlases bijušā saspēles vadītāja Kristapa Valtera oficiālā debijā trenera arodā viņa vadītā “Valmiera”/ORDO cieta neveiksmi pret “Latvijas Universitāte” (LU) vienību.

“Valmiera”/ORDO savās mājās rezultatīvā cīņā zaudēja ar rezultātu 87:96 (32:25, 19:23, 22:26, 14:22).

LU komandā lielisku spēli aizvadīja Linards Jaunzems, kurš guva 30 punktus, realizējot 11 no 17 metieniem no spēles. Tāpat 22 punktus pievienoja Jānis Eiduks, bet 19 Renārs Birkāns, kurš izdarīja arī 11 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Valmieras komandā ar 24 punktiem izcēlās Viktors Iļjins, bet 19 punktus sameta komandas kapteinis Edmunds Elksnis.