×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Čempionu kausu izcīna Vorobjovs ar Zicānu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Talsu apkārtnē risinājās Latvijas rallija čempionāta trešais posms “Rally Talsi 2012”, kurš jau ceturto gadu tiek dēvēts arī par čempionu ralliju. Šoreiz uz starta izgāja aktuālie čempioni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Norvēģijas.


Pēc pirmās dienas pieciem ātrumposmiem sacensību vadībā izvirzījās Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala ekipāža, taču tikai 1,67 sekundes no viņiem atpalika Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna vienība, bet vēl par 4,98 sekundēm no līderiem atpalika Raimonds Kisiels/Arnis Ronis. Savukārt WRC pilots Mads Ostbergs zaudēja vēl 1,5 sekundes un ierindojās ceturtajā vietā. Diemžēl Ostbergam liktenīgs izrādījās otrais ātrumposms, kurā neizturēja viņa auto pārnesumkārba, kas lika norvēģim izstāties no sacensībām. Pirmā diena beidzās ar paralēlo ātrumposmu, kuru klātienē vēroja kupls pulks skatītāju. Lai arī īss, tomēr arī šis ātrumposms ienesa korekcijas rezultātos – Jānis Vorobjovs ātrumposma tramplīnā izcēlās ar skaistu lēcienu un dienas kopvērtējumā spēja pacelties uz otro vietu, apsteidzot Raimondu Kisielu.

Priekšpiedziņas automobiļu konkurencē pēc pirmās dienas vadībā bija izvirzījušies “Latvijas Avīzes” atbalstītie braucēji Jānis Berķis un Edgars Čeporjus. Diemžēl otrās dienas pirmajā ātrumposmā viņi piedzīvoja avāriju. Kādā tramplīnā piezemēšanās brīdī pārlūza stūres sviras pirksts un tika sabojāta piekare, pēc tam sekoja kūlenis un auto ielidoja ceļmalas kokos. Par laimi, ar braucējiem viss ir kārtībā, taču mašīna tika apskādēta pamatīgi.

Rallija otrajā dienā turpinājās Neikšāna un Vorobjova duelis. Sacenšoties savā starpā, viņi pamazām atrāvās no citiem sāncenšiem. Rallija uzvarētājs tika noskaidrots sīvā cīņā pašā pēdējā 21,36 kilometru garajā ātrumposmā. Andis Neikšāns pirms šā ātrumposma bija iekrājis 8,02 sekunžu pārsvaru pār Jāni Vorobjovu un nolēma braukt piesardzīgāk, lai nekļūdītos un saglabātu pārsvaru, taču situāciju izmantoja Vorobjovs, kurš, braucot ar maksimālu atdevi, spēja izraut uzvaru un finišā apsteigt Neikšānu par 3,74 sekundēm.

“Jau no sākuma sapratu, ka sīvākās cīņas gaidāmas ar Neikšānu, taču pirmā ātrumposma rezultāti lika domāt, ka sāncensībā iesaistīsies arī Ostbergs. Pirms pēdējā ātrumposma Neikšānam zaudējām 8 sekundes un izvirzījām mērķi apsteigt viņu, tādēļ braucām ar pilnu atdevi un izdevās lieliska uzvara sīvā cīņā,” pēc Čempionu kausa izcīnīšanas stāsta Jānis Vorobjovs.

“Visu ralliju mums gāja ļoti viegli un gludi. Iespējams, ka tas arī bija iemesls, kāpēc likās, ka spriedze nav tik liela un varam pēdējā ātrumposmā atslābināties. Nolēmām, ka pēdējais ātrumposms ir jānobrauc pietiekami normāli un viss būs kārtībā. Tomēr Jānis Vorobjovs ātrumposmu veica daudz ātrāk, nekā paredzējām,” pēc finiša atzīst Anda Neikšāna stūrmanis Pēteris Dzirkals. “2WD” klases mašīnu konkurencē ātrākie bija “Okartes” Autosporta akadēmijas braucēji Ralfs Sirmacis ar Māri Kulšu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+