AFP/LETA

Čempionu līgas pusfinālā “Juventus” apspēlē “Real” 0

Itālijas čempione Turīnas “Juventus” UEFA Čempionu līgas futbolā pusfināla pirmajā spēlē ar 2:1 (1:1) savās mājās guva pārsteidzošu uzvaru pār Spānijas grandu pašreizējo turnīra čempioni Madrides “Real”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Mājinieki jau no pirmajām minūtēm aktīvi uzbruka uz “Real” sargātajiem vārtiem. Viņu centieni drīz vien atmaksājās, kad spēles astotajā minūtē rezultātu atklāja spānis Alvaro Morata.

Pēc pirmajiem iesistajiem vārtiem spēles ritms nemainījās, tieši otrādi – komandas uzbruka vēl bīstamāk. 27.minūtē pēc veiksmīgas Kolumbijas spēlētāja Hamesa Rodrigesa piespēles neizšķirtu 1:1 panāca rezultatīvākais “Real” spēlētājs portugālis Krištianu Ronaldu.

Arī otrajā puslaikā komandas turpināja bīstami uzbrukt. 57.minūtē “Real” soda laukumā tika nogāzts argentīnietis Karloss Tevess, par ko uz Madrides komandas vārtiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens. Realizēt soda sitienu devās pie “Real” vārtiem nokritušais argentīnietis, kas viņam arī izdevās, vadībā atkal izvirzot Itālijas komandu.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem “Real” vairākkārt bīstami uzbruka, taču nesekmīgi, kā rezultātā piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

“Juventus” futbolisti aizvadītās nedēļas nogalē jau ceturto gadu pēc kārtas izdevās kļūt par Itālijas čempioniem, bet kopumā tas par valsts labāko kļuvis jau 31.reizi. Šī komanda joprojām saglabā izredzes uzvarēt trīs turnīros šosezon – bez valsts titula tā var pievienot arī UEFA Čempionu līgas un Itālijas kausa trofejas.

Abas komandas pirms šī mača tikās pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīra ietvaros, kad Madrides klubs savā laukumā uzvarēja ar 2:1, bet Turīnā vienības cīnījās neizšķirti 2:2.

“Juventus” futbolisti savā laukumā Eirokausu mačos nav pārspēti jau 13 spēlēs pēc kārtas, turklāt šīs sezonas UEFA Čempionu līgā šim klubam izdevies savu skatītāju priekšā uzvarēt piecās no pēdējām sešām spēlēm. Tikmēr “Real” uzvarējuši astoņos no 12 izbraukuma mačiem.

UEFA Čempionu līgas finālā “Juventus” nav iekļuvuši kopš 2003.gada, bet “Real” pusfinālā spēlē piekto gadu pēc kārtas, pērn pirmo reizi kopš 2002.gada sasniedzot finālu un tajā triumfējot.