×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Cenšas pirkt deputātu balsis

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāki Lietuvas Seima deputāti medijiem izteikušies, ka dubultgrāmatvedības lietā apsūdzētā Darba partija mēģinājusi nopirkt viņu balsis šodien paredzētajā balsojumā par triju šīs partijas deputātu tiesiskās imunitātes atcelšanu.

 

Plašsaziņas līdzekļos neoficiāli minēta pat piedāvātā summa – 20 000 litu (4080 latu). Atklātībā runāt par to gan politiķi atteikušies.

Kā izteicies Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu frakcijas pārstāvis Sergejs Jovaiša, mājienus viņš saņēmis, bet licis skaidri saprast, ka tādus piedāvājumus neuzklausīs, un līdz konkrētām summām saruna tā arī nav nonākusi. Pēc deputāta teiktā, lielākās cerības Darba partija saista ar Jauktās deputātu grupas politiķiem.

Šīs frakcijas vadītāja Rima Bašķiene atzinusi, ka “ne vienā vien sarunā” mudināta balsot pret Seima īpašās izmeklēšanas komisijas rezolūciju, kurā parlamentam ieteikts atļaut saukt šos deputātus pie kriminālatbildības. Viņa uzsvērusi, ka tādiem pamudinājumiem nedomā padoties, uzskatot, ka Seimam nav tiesību traucēt tiesu darbu.

Portāls “Lrytas.lt”, atsaucoties uz ietekmīgiem sociāldemokrātu pārstāvjiem, norāda uz vēl lielāku summu – līdz 10 000 eiro (7028 latu), kas tiktu maksāta tikai par to, lai uzpirktais deputāts balsojuma laikā neatrastos parlamenta sēžu zālē.

Gaidāmo balsojumu var uzskatīt par pirmo būtisko pārbaudījumu jaunajai koalīcijai.

Lai atceltu triju parlamentāriešu – Darba partijas priekšsēdētāja Viktora Uspaskiha, kā arī tās biedru Vītauta Gapša un Vitālijas Vonžutaites – tiesisko neaizskaramību, par to jānobalso vismaz 71 Seima deputātam. Lietuvas parlamentā ir 141 vieta.

Saskaņā ar Ģenerālprokuratūras izvirzītajām apsūdzībām trīs deputāti, ieņemot atbildīgus amatus partijas vadībā, veikuši dubulto grāmatvedību, bet pati partija kā juridiskā persona laikā no 2004. līdz 2006. gadam nav iekļāvusi oficiālajos grāmatvedības datos ieņēmumus aptuveni 25 miljonu litu (piecu miljonu latu) apmērā un izdevumus 23 miljonu litu apmērā, tādējādi izvairoties no nodokļu maksāšanas, un vienlaikus saņēmusi valsts dotācijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+