Latvijā
Sabiedrība

Cenšoties Anglijā ievest Latvijā reģistrētu kucēnu, sieviete piedzīvo nepatīkamu pārsteigumu 1

Foto Carter News/Scanpix/LETA

Kāda sieviete vārdā Dace ar draudzenes starpniecību bija nolēmusi iegādāties suni Latvijā, tā teikt ar visiem papīriem un izietu karantīnu, bet dzīvnieks pie jaunās saimnieces tā arī nenonāca. Sieviete apmānīta, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Dace caur sludinājumu portālu “ss.lv” iegādājās frizē bišonu. 415 eiro cenā ietilpa voljērs, kurjers, potes un citas lietas.

Dace, cietusī:” Es tajā portālā noskatīju, sazvanījos ar pārdevēju un teicu, ka gribu nopirkt sunīti. Teicu, ka nedzīvoju Latvijā, dzīvoju Anglijā un, ka man vajag visu kārtīgi – tā kā ir jābūt.”

Maijā beigas pārdevēja atzvanījusi un pateikusi, ka suns ir gatavs pārvešanai. Sapotēts, sačipots, pase un papīri ir sakārtoti. Dace pārsūtījusi naudu.

Rīgā, pirms sunīša sūtīšanas uz Londonu tika veikta pēdēja dokumentu pārbaude, tajā laikā atklājas, ka tas, kas rakstīts pasē nesakrīt ar patiesību. Nolēmuši riskēt un pamēģināt pārvest suni, bet uz robežas sākušās problēmas.

Suņa liktenis pašlaik nav zināms. Pēc neoficiālas informācijas zināms, ka dzīvnieks pēc karantīnas turpinās dzīvot patversmē, kamēr neatradīs jaunus saimniekus. Savukārt veterinārārsts Jānis Bite, kurš sarakstījis nepareizus datus atsākas runāt ar raidījumu “Degpunktā”.

LA.lv