Sports
Hokejs

Centos atdarināt tēvu – Kirils Tambijevs kļūst par VHL sezonas labāko piespēlētāju 16

Latvijas hokejists Kirils Tambijevs, kurš šosezon spēlē Sanktpēterburgas “Dinamo” komandā, kļuvis par Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) labāko piespēlētāju.

Patlaban 25 gadus vecais Tambijevs, kurš spēlē sava tēva Leonīda Tambijeva trenētajā komandā, šosezon VHL regulārajā čempionātā 36 spēlēs guva septiņus vārtus un 28 reizes asistēja partneriem, šajā rādītājā būdams labākais visā līgā.

Savukārt VHL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā K.Tambijevs regulārajā čempionātā ar 35 punktiem ieņēma devīto vietu.

“Bez komandas biedru palīdzības es nebūtu kļuvis par līgas labāko asistentu, jo ne jau es guvu vārtus. Neesmu skatījies, vai šī ir mana labākā sezona, taču, ja aizkļūsim pēc iespējas tālāk izslēgšanas spēlēs, tā noteikti par tādu kļūs,” klubs citē Latvijas hokejista teikto.

Sanktpēterburgas “Dinamo” VHL regulāro čempionātu noslēdza 12.vietā, 50 mačos tiekot pie 80 punktiem, bet “play-off” pirmajā kārtā tiksies ar Ņeftekamskas “Toros”, kas regulārajā čempionātā ieņēma piekto vietu.

Zīmīgi, ka “Toros” hokejisti Staņislavs Golovanovs, Artjoms Gordejevs un Igors Čerkasovs ieņēma pirmās trīs vietas VHL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, savācot attiecīgi 45, 44 un 40 punktus. Savukārt Golovanovs ar 27 rezultatīvām piespēlēm asistentu sarakstā bija otrais aiz K.Tambijeva.

Latvijas hokejists neslēpj, ka viņam patīk asistēt partneriem. “Patīk komandas biedrus izvirzīt labā pozīcijā. Nezinu, vai tas ir no mana tēva, taču, kad biju maziņš, centos spēlēt kā viņš. Viņš ļoti labi pārredzēja laukumu un labi spēlēja uz piespēlēm,” atzīst uzbrucējs.

Leonīds Tambijevs joprojām ir visu laiku rezultatīvākais Latvijas valstsvienības hokejists, jo 208 spēlēs viņš savulaik guva 66 vārtus un 84 reizes asistēja partneriem. Tāpat viņš ir visu laiku otrs labākais piespēlētājs izlases rindās, šajā rādītājā zaudējot tikai Aleksandram Ņiživijam, kurš savulaik izlasē ar rezultatīvu piespēli piedalījās 90 vārtu guvumos.

Zīmīgi, ka Tambijevs jaunākais Latvijas nacionālajā izlasē līdz šim nav aizvadījis nevienu spēli, bet U-18 un U-20 izlasēs viņam bijusi minimāla pieredze.

K.Tambijevs neslēpj, ka tēvs viņam vienmēr bijis paraugs hokejā. “Pēc tam, kad tēvs beidza hokejista karjeru, man parādījās arī citi elki, bet kamēr viņš spēlēja, es centos līdzināties viņam,” atzīst Kirils, kurš piebilst, ka spēlēt komandā, kuru trenē tēvs, nav viegli.

Sanktpēterburgas “Dinamo” VHL čempionātā spēlē pirmo sezonu. “Mēs jau tagad esam sasnieguši labu rezultātu, jo debijas sezonā iekļuvām “play-off”, lai gan bija maz tādu, kuri ticēja, ka to spēsim. Atmosfēra komandā ir ļoti laba, man ļoti patīk,” piebilst K.Tambijevs, kurš pērn spēlēja Rumānijā, bet pirms tam pārstāvēja VHL klubus Orskas “Južnij Ural” un Karagandas “Sariyarka”, kuru arī trenēja Tambijevs seniors.

Interesanti, ka K.Tambijevs, kura mērķis ir iekļūt kādā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā, jau iepriekš spēlējis arī Sanktpēterburgas “Dinamo”, taču tobrīd 2013./2014.gada sezonā šī vienība vēl piedalījās Krievijas Jaunatnes līgas (MHL) čempionātā.

VHL ir pēc spēka otrā hokeja līga Krievijā aiz KHL.

LA.lv