×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. marts, 2013
Drukāt

Centrālāfrikas Republikas nemiernieki ieņēmuši prezidenta pili

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Centrālāfrikas Republikas nemiernieki, kuri 23.martā iegāja valsts galvaspilsētā Bangi, svētdien paziņojuši, ka ieņēmuši prezidenta pili un gatavojas sagrābt savā kontrolē arī nacionālo radiostaciju, kur nemiernieku līderis nākšot klajā ar paziņojumu. Prezidents Fransuā Bozize pilī nav atradies, aģentūrai AFP atklāja viens no nemiernieku komandieriem.

Jau vēstīts, ka, izgāžoties pirms diviem mēnešiem noslēgtajam miera līgumam, nemiernieku koalīcija “Seleka” (“Alianse”), kurā apvienojušies trīs dumpinieku grupējumi, atsākusi karadarbību, un nemiernieki jau iebrukuši galvaspilsētā.

Francija nosūtījusi uz Centrālāfrikas Republiku papildspēkus, lai sargātu Bangi Starptautisko lidostu, un aicinājusi sasaukt ārkārtas sēdi ANO Drošības padomē.

Centrālāfrikas Republikā, galvenokārt Bangi, dzīvo aptuveni 1200 Francijas pilsoņi.

Centrālāfrikas Republikas nemiernieki, kuri draudējuši gāzt prezidentu Bozizi, apgalvoja, ka valdība nav pildījusi 2001. un 2007.gadā slēgto miera līgumu nosacījumus, kas paredzēja bijušo dumpinieku reintegrāciju sabiedrībā.

Pirmo uzbrukumu galvaspilsētai dumpinieki sāka 10.decembrī un, pateicoties slikti apmācītās un apgādātās armijas vājajai pretestībai, strauji virzījās uz priekšu.

Saskaņā ar janvāra miera līgumu par nacionālās vienotības valdības vadītāju kļuva opozīcijas pārstāvis Tjangaje. Valdībai tika uzticēta reformu īstenošana pirms nākamgad paredzētajām vēlēšanām.

Taču nemiernieki turpināja draudēt miera līgumu lauzt, ja viņu prasības netiks pildītas. Viņi pieprasīja atbrīvot politieslodzītos un izvest no valsts ārvalstu karaspēka vienības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+