×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. maijs, 2014
Drukāt

Centrālās valdības parāds – 8,096 miljardi eiro (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas centrālās valdības parāds šā gada pirmā ceturkšņa beigās bija 8,096 miljardi eiro, kas ir 32,8% no iekšzemes kopprodukta, liecina Valsts kases apkopotie dati.

No kopējā centrālās valdības parāda ārējais parāds ir 84% jeb 6,782 miljardi eiro, bet 16% jeb 1,313 miljardi eiro – iekšējais parāds.

Vērtējot parāda struktūru pa instrumentu veidiem, pirmā ceturkšņa beigās lielākais īpatsvars jeb 3,779 miljardi eiro bija eiroobligācijas, 2,994 miljardi eiro – aizņēmumi no finanšu institūcijām, 765 miljoni eiro – iekšējā aizņēmuma obligācijas, 209 miljoni eiro – iekšējā aizņēmuma parādzīmes, bet 329 miljoni eiro – citi instrumenti.

Latvijas centrālās valdības parāds ietver valsts struktūru un valsts sociālās apdrošināšanas struktūru uzņemtās un neatmaksātās parāda saistības.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu lūk…Latvijas veiksmes stāsts…savādi,ka vēl staigā pašo zemīti tie,kuri no nulles ir uztaisījušis šādus mīnusus……..nu skaidrs laikam …viņus taču aizsargā mūzu policija,armija,pašu izveidotie likumi…tur arī šī naudiņa ir ieguldīta…bet parādā ir katrs nodokļu maksātājs,kurš strādā godīgi Latvijā…par šo parādu vajadzētu atbildēt sākot no Godmaņa un beidzot ar Straujumu…ja neproti strādāt,tad to nedari,taču šeit pie siles tikušie………..bez vārdiem.

  2. Latvijā ir ļoti daudz naudas, par ko liecina greznās mājas-pilis, lielais skaits luksus automobīļu un pilsoņu pastāvīgā braukāšana uz eksotiskām vietām “atpūsties”. Valdībai ir jamaina nodokļu sistēma, lai liktu bagātniekiem maksāt savu daļu valsts budžetā, kā arī jāiekasē nauda no lielajiem parādniekiem.
    Turklāt, valdība nedrīkst nekad garantēt uzņēmumu parādus.

    • Valdība ar likuma spēku panākusi,ka privātais kapitāls peļņu privatizē ,bet zaudējumus socializē, progresīvais ienākumu nodoklis ir utopija.

Draugiem Facebook Twitter Google+