×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Centrālcietumā, iespējams, no jaunajām psihoaktīvajām vielām miris ieslodzītais (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Loga restes Centrālcietumā.

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Centrālcietumā kādā kamerā atrasts miris notiesātais, un Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) ar aizdomām par iespējamu jauno psihoaktīvo vielu lietošanu mirušajam izmeklēšanā nozīmējusi tiesu medicīnisko ekspertīzi.

Kā pastāstīja IeVP preses pārstāve Ināra Makārova, mirušais ieslodzītais kamerā atrasts 14.oktobrī. Patlaban pārvaldei ir aizdomas, ka viņš varētu būt lietojis kādas jaunās psihoaktīvās vielas, bet to varēs noteikt tikai pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas.

Lietas izmeklēšanu veic IeVP.

Jau ziņots, ka 9.aprīlī spēkā stājās grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu realizēšanu. Valsts policijai pavērās iespējas uzsākt aktīvāku cīņu pret jauno psihoaktīvo vielu tirgotājiem, un pirmo četru mēnešu laikā policija bija sākusi 33 kriminālprocesus. Savukārt 37 personas tika aizturētas par šo vielu glabāšanu, pārvadāšanu vai iegādāšanos realizēšanas nolūkā vai par to realizēšanu.

Šajā laika posmā – no aprīļa līdz augustam – izņemti kopumā 1323 iepakojumi jeb aptuveni 385 grami augu maisījumu.
Neilgi pēc grozījumu stāšanās spēkā policija informēja, ka agrākās jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas savu darbību ir pārtraukušas, līdz ar to šo vielu izplatīšana pašlaik notiek līdzīgi kā pārējo narkotiku tirdzniecība – slēptā veidā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manuprāt, ja kaut viens ieslodzītais iet bojā cietumā, cietuma priekšniekam ir piešķirama vilka pase. Atlaižams uz vietas. Vai jūs gribat lai Latvijas cietumi pārvēršas par nāvessodu aizsegu?

  2. Forši! Atbalstīsim šo brīnišķīgo ideju par cietumnieku pašlikvidēšanos. Atvērsim vārtus narkotikām un cietumi kļūs tukšāki! Valsts un nodokļu maksātāji tikai iegūs.

Draugiem Facebook Twitter Google+