Ekonomika
Tehnoloģijas

Centrāleiropas tehnoloģiju uzņēmumu top50 iekļūst divi uzņēmumi no Latvijas0


Programmatūras izstrādes uzņēmuma “eazyBI” komanda.
Programmatūras izstrādes uzņēmuma “eazyBI” komanda.
Publicitātes foto

Pasaules vadošais auditoru un konsultāciju uzņēmums “Deloitte” savā ikgadējā visstraujāk augošo Centrāleiropas tehnoloģiju uzņēmumu top50 iekļāvis arī divus Latvijas uzņēmumus.

Otro gadu pēc kārtas, šogad ieņemot 30.vietu, topā iekļuvis programmatūras izstrādes uzņēmums “eazyBI” (pērn – 18.vieta), kas piedāvā datu vizualizācijas un analītikas rīku. Ar tā palīdzību var veidot atskaites un diagrammas lietotājiem ērtā veidā, apvienojot datus no dažādiem avotiem vienā lietotnē.

Uzņēmuma pakalpojumus lieto jau tūkstošiem klientu visā pasaulē, tai skaitā tādi uzņēmumi kā “Sony”, “Samsung”, “HP”, “BMW”, “BBC” un daudzi citi.

Savukārt debiju topā piedzīvojis e-komercijas uzņēmums “Booking Group”, kas strādā tūrisma nozarē, nodrošinot aptuveni 500 000 auto nomas pieprasījuma izpildes gadā 43 000 vietās pasaulē. “Booking Group” ierindota 48.vietā. Jāuzsver, ka “Deloitte” top50 veido pēc apgrozījuma izmaiņām pēdējo četru gadu laikā.

“eazyBI” 30.vietu ieņēmis, pateicoties 442% apgrozījuma pieaugumam. Savukārt “Booking Group” apgrozījums četru gadu laikā audzis par 271%. “Booking Group” var lepoties arī ar to, ka pēc apgrozījuma ir trešais lielākais uzņēmums no visiem topā iekļuvušajiem.

“eazyBI” dibinātājs Raimonds Simanovskis paziņojumā medijiem norāda, ka uzņēmums ir pagodināts iekļūt topā jau otro gadu pēc kārtas.

“Mēs piedalāmies šajā programmā, lai parādītu, ka neliels uzņēmums no Latvijas bez ārējo investīciju piesaistes var kļūt par veiksmīgu un eksportētspējīgu starptautisku uzņēmumu. IT sektors ir viens no straujāk augošajiem Latvijā un mēs vēlamies iedrošināt citus uzņēmums atrast savu nišu starptautiskajā eksporta tirgū.”

Būtiski, ka “eazyBI”, iekļūstot topā arī pērn, kļuva par pirmo uzņēmumu no Latvijas pēdējo 10 gadu laikā, kas iekļuva “Deloitte” veidotajā sarakstā.

Topa pirmajā vietā ierindojies 3D printēšanas pakalpojumu uzņēmums no Čehijas “Prusa Research” ar 17 118% apgrozījuma izaugsmi, otro vietu ieņem pagājušā gada topa līderis, programmatūras uzņēmums no Čehijas, “kiwi.com” ar 14 337% izaugsmi.

Savukārt 3.vietā ierindojies cits programmatūras izstrādes uzņēmums “Q Software” no Slovēnijas ar 3894% izaugsmi.

Augstajā 6.vietā ar 1534% izrāvienu ir labākais Lietuvas uzņēmums – aparatūras ražotājs “Brolis Semiconductors”, kas ražo unikālus garo viļņu infrasarkano staru pusvadītājus un unikālas specifikācijas kvantu kaskādes lāzerus.

Savukārt vienīgais uzņēmums no Igaunijas ir programmatūras izstrādes uzņēmums “Scoro Software”, kas ierindots 34.vietā.

Lai kvalificētos izvērtējumam, 2014.,2015., un 2016. gadā uzņēmumam bija jāstrādā ar vismaz 50 000 eiro apgrozījumu, bet 2017.gadā – vismaz ar 100 000 eiro apgrozījumu.

Tāpat tehnoloģiju topā var iekļūt noteiktas nozares pārstāvoši uzņēmumi – komunikācijas, vides tehnoloģiju, finanšu tehnoloģiju, programmatūras un aparatūras izstrādātāji, mediju un izklaides uzņēmumi, kā arī veselības un dažādi zinātņietilpīgie uzņēmumi.

Tomēr šā gada topā iekļuvuši tikai programmatūras izstrādes, mediju un izklaides, kā arī aparatūras izstrādes uzņēmumi. Kopumā programmā piedalījās 265 uzņēmumi no 10 valstīm.

Baltijas valstis šogad pārstāvētas ar 11 uzņēmumiem – diviem no Latvijas, vienu no Igaunijas un astoņiem no Lietuvas. Līdere ir Polija ar 18 pārstāvētiem uzņēmumiem.

SIA “eazyBI” apgrozījums 2017.gadā bija 1,8 miljoni eiro, kas ir par 67% vairāk nekā 2016.gadā. Savukārt uzņēmuma peļņa bija 759 tūkstoši eiro.

Tā vienīgais īpašnieks ir Raimonds Simanovskis. SIA “Booking Group” apgrozījums pērn bija 25,7 miljoni eiro, kas ir par 58% vairāk nekā 2016.gadā. Uzņēmuma peļņa bija 243,7 tūkstoši eiro. 45% kompānijas daļu pieder Igoram Demčakovam un SIA “Silver Group”, bet 10% – SIA “Binitex”.

LA.lv