Folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu virsvadībā dejotāji aicina tirgus apmeklētājus uz vienu lustīgu rotaļu.
Folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu virsvadībā dejotāji aicina tirgus apmeklētājus uz vienu lustīgu rotaļu.
Foto – Timurs Subhankulovs

Ar līksmu Jāņu ielīgošanu Rīgas Centrāltirgū aizvadīti tradicionālie vasaras saulgrieži 0

Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā svētku ieskaņa sākās ar bērnu vokālo ansambļu “Saulessvece” un “Dvīņi” muzicēšanu. Mazie dziedātāji ar skanīgajām latviešu tautasdziesmām tā ielīksmoja tirgus apmeklētājus, tostarp ārvalstu tūristus, ka tie steidza iemūžināt skaistos kadrus savos fotoaparātos, kā arī vēlāk piebiedrojās rotaļām. Folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu virsvadībā koncerta dalībnieki iededza svētku ugunskuru, ziedojot tam sieru, maizi, naudiņu, lai “pietika mūžiņam”. Bērnu vokālo ansambļu vadītāja Ginta Āriņa pastāstīja, ka mazie vokālisti Rīgas Centrāltirgū uzstājas pirmoreiz un gandarīti svētkos iepriecināt tirgus apmeklētājus. Koncertā piedalījās arī tautas deju ansambļi “Dzērve” un “Zalktis”, tirgus apmeklētājus priecējot ar senajām latviešu tautas dejām.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Svētku noskaņa valdīja arī tirgus placī, un tirgošanās gāja no rokas. Ozollapu vainagi, krāšņi svētku pušķi, kā arī našķi svētku galdam – to visu varēja iegādāties tirgus apmeklētāji un pilsētas viesi. Ar skaistiem rudzupuķu un margrietiņu pušķiem tirgū sastapām rīdzinieci Elzu Timuli, kas ziedus tirgū pārdeva pirmoreiz. Viņa pastāstīja, ka margrietiņu pušķis maksā 1,20 eiro, rudzupuķu – 1,50 eiro, bet ozollapu vainags – 8 eiro. Visejošākie bija tieši rudzupuķu pušķi, kas uz tirgu atceļojuši no Jelgavas puses. Elza Timule atzina, ka Jāņi viņai ir vieni no vismīļākajiem svētkiem un šogad viņa tos pavadīs Vecumniekos.

Pimoreiz Rīgas Centrāltirgū notika senioru Līgo tirgus, kas tika organizēts sadarbībā ar Latvijas Pensionāru federāciju un Pensionāru iespēju centru. Carnikaviete audēja un gleznotāja Ārija Cekule piedāvāja vīriešu zeķes, kartītes, šalles un lina brunčus. Viņa atzina, ka pensionāru vidū bijusi liela interese startēt šajā pasākumā, bet katrs var piedalīties tikai vienu dienu no trim. Krāšņus lina izstrādājumus pircējiem piedāvāja Ērika Podniece, savukārt Lielvārdes meistare Edīte Baikovska – filca rotaslietas un apgleznotas zīda šalles. Dāmas atzina, ka šādā pasākumā Rīgas Centrāltirgū piedalās pirmoreiz. Iepriekšējā dienā abas pabijušas Doma laukumā, arī tur tirgošanās gājusi no rokas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svētku laikā plašā izvēlē tirgotāji piedāvāja tradicionālo jāņusieru, turklāt šogad tā cenas bija nedaudz samazinājušās. Lielākoties mājās gatavota jāņusiera cena gan turējās vidēji ap 10 eiro/kg. Tirgū sastaptā pircēja Ludmila teica, ka bieži iepērkas Rīgas Centrāltirgū pie mājražotājiem, jo viņu apmierina produktu labā kvalitāte. Mājražotāja Anita Millere Rīgas Centrāltirgū piena produktus ikdienā piedāvā trīs reizes nedēļā, bet uz svētkiem tirgū bija sastopama katru dienu. Viņa stāsta, ka pircēji ļoti iecienījuši viņas ražotos produktus, jo lielražotāju prece tik labi neiet pie sirds. Viņai saimniecībā ir piecas slaucamas govis, kas dod izejvielu produktu ražošanai, un paredzams, ka to skaits tikai augs, līdz ar to produkcijas būs vairāk. Pieprasījums pēc mājās gatavotiem produktiem tikai pieaug, tāpēc perspektīvas ir labas.

Rīgas Centrāltirgus valdes locekle Tatjana Lukina stāsta, ka svētku ielīgošana tirgū ir tradicionāls pasākums un notiek jau sesto gadu. Svētku laikā tirgus apmeklētāji tika iepazīstināti ar diviem jaunajiem Rīgas Centrāltirgus simboliem – Turziņu un Groziņu. “Ļaudis uz tirgu iet iepirkties, un tāpēc ir šādi simboli – Turziņa un Groziņš, turklāt tie ir pilni. Ar šiem simboliem mēs liekam saprast, ka pircēju iepirkumu somām jābūt pilnām ar vissvaigākajiem un kvalitatīvākajiem produktiem,” skaidro Tatjana Lukina. Patlaban visiecienītākie produkti tirgū ir ogas, dārzeņi, zaļumi, svētku laikā – siers un siera izstrādājumi. Rīgas Centrāltirgus vadība atzīst – liekot svētku galdā Rīgas Centrāltirgū pirktus produktus, svētku viesi būs apmierināti ar mielastu. Pēdējos gados tirgū atvērtas vairākas jaunas tirdzniecības vietas, kur ir interesanti piedāvājumi, piemēram, kafejnīca “Siļķīte un Dillīte”, Jāņa Saukas izveidotās “Ādažu desu fabrikas” tirgotava, uzbeku maizes ceptuve. Tas liecina, ka Rīgas Centrāltirgus attīstās un gaida savus apmeklētājus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.