Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
14. maijs, 2014
Drukāt

Centrāltirgū paplašinās pašmāju zemeņu klāsts; cena samazinās

Foto - LETAFoto - LETA

Centrāltirgū par 15 eiro kilogramā iespējams nopirkt pirmās Latvijas zemenes, kas audzētas Talsu novadā, biznesa portālam “Nozare.lv” ziņo Rīgas Centrāltirgus mārketinga vadītājs Ivars Jakovels.

Zemenes audzētas Talsu novada Valdgales pagasta zemnieku saimniecībā “Priedes”, un, sākot no vakardienas, Centrāltirgū var nopirkt arī Latvijas zemenes no Jelgavas novada Sesavas pagasta.

Centrāltirgū pēcpusdienā ir ieradušies arī Jelgavas novada Sesavas pagasta zemnieku saimniecības “Salnāji” zemeņu audzētāji, arī viņi agro pavasara gardumu piedāvā par 15 eiro kilogramā, kastītēs ogas piedāvātas netiek, ziņo Jakovels.

Jakovels “Nozare.lv” norādīja, ka pēcpusdienā zemeņu vairs nebūšot, jo pieprasījums esot ļoti liels.

Talsu zemenes – agro šķirni “Sonāte”- 200 gramu kārbiņu var iegādāties par 3 eiro, savukārt Jelgavā audzētās “Zefyr” šķirnes ogas tiek tirgotas par 20 eiro kilogramā, kā arī 5 eiro par 250 gramu kārbiņu, stāsta Jakovels.

“Pagaidām Talsu zemenes būs pieejamas tikai šosestdien un nākamās nedēļas otrdienā un ceturtdienā, bet jau maija beigās saimniecība tās sola piegādāt katru dienu,” atklāj Jakovels.

Talsinieki ne pirmo gadu piegādā agrās zemenes centrāltirgum, Jakovels stāsta, ka tā esot sadarbība jau vairāku gadu garumā ar šo zemnieku saimniecību.

Kā ziņots, Jelgavas novada Staļģenē zemnieku saimniecībā “Vībotnes” pirmā zemeņu raža novākta 18.aprīlī, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja saimniecības pārstāve Gita Ratniece.

Pavasara gardumu lauksaimnieki pārdod Kalnciema kvartāla tirdziņā, kas notiek sestdienās.

Augsto cenu – par 25 eiro kilogramā – Ratniece skaidroja ar to, ka zemenes tiek audzētas apsildāmā siltumnīcā un to augšanas process tik agrā pavasarī ir sarežģīts un prasa daudz laika un pūļu.

Uzņēmēja norādīja, ka tagad zemeņu raža palielinās, līdz ar to arī cena kilogramā drīz tiks samazināta.

Zemnieku saimniecība “Priedes” dibināta 1993.gadā. Tās īpašnieks ir Elmārs Grundštoks, liecina “Firmas.lv” informācija.

Rīgas pašvaldības AS “Rīgas Centrāltirgus” dibināts 1930.gada 2.novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada, pārvaldot arī Vidzemes tirgu un Āgenskalna tirgu.

Rīgas Centrāltirgus pamatkapitāls ir 10 028 363 eiro. Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju Centrāltirgus apgrozījums 2012.gadā bija 6,942 miljoni eiro salīdzinājumā ar 6,453 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa 2012.gadā bija 564 407 eiro salīdzinājumā ar 660 454 eiro zaudējumiem 2011.gadā. Tirgus nodarbina 198 darbiniekus.

 

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+