– Patiešām gardas! – tik vienprātīgs bija Fokerotu ģimenes vērtējums par “Innocent cafe” šefpavāra Artura Orenīša sarūpētajām pankūkām.
– Patiešām gardas! – tik vienprātīgs bija Fokerotu ģimenes vērtējums par “Innocent cafe” šefpavāra Artura Orenīša sarūpētajām pankūkām.
Foto – Timurs Subhankulovs

Baltijas valstīs lielākajā tirgū sagaida jauno mācību gadu un rudens sezonu
 0

Spītējot dabas apstākļiem, ar īpašu svētku koncertu un skolēniem paredzētām aktivitātēm Centrāltirgū aizvadītajā nedēļā atzīmēja jaunā mācību gada sākumu, kas tirgotājiem un tirgus darbiniekiem ir jauns darba cēliens.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

“Centrāltirgus ir vieta, kurā dažādas aktivitātes notiek gandrīz katrā svētku reizē, tāpēc pašsaprotami, ka 1. septembri atzīmējam īpaši, aicinot ģimenes ar bērniem, kā arī jauniešus radoši iepirkties, baudīt svētku koncertu un patīkami pavadīt laiku. Lai nepietrūktu mācībām nepieciešamās enerģijas, katrs skolas vecuma pasākuma apmeklētājs saņems īpašo stundu sarakstu ar pamācību, kā pagatavot veselīgu kokteili, savukārt tiem, kuri iesaistīsies konkursos, – dāvanā launaga kastītes veselīgo našķu līdzņemšanai uz skolu vai bērnudārzu,” stāstīja RPAS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Vislielākās rindas jaunā mācību gada sagaidīšanas pasākumā veidojās uz restorāna “Innocent cafe” šefpavāra Artūra Orenīša meistarklasi, kur ikviens varēja pārbaudīt iemaņas veselīgu spinātu un biešu plāno pankūku pildīšanā un degustēšanā. Rīgas 22. vidusskolas 2. klases skolniece Anastasija atzina – arī mājās vecmāmiņa cepot pankūkas, tomēr Artūra Orenīša meistardarbs esot garšīgāks. Iespējams tāpēc, ka mājās vecmāmiņas pankūkas ēd ar ievārījumu, bet Centrāltirgū ikviens apmeklētājs pats varēja pankūkās iepildīt dažādu piedevu buķeti, tostarp ābolu džemu, šokolādi, karameļu sīrupu, kondensēto pienu, lielogu mellenes un vēl citus tirgū nopērkamus labumus. Gardos pildījumus slavēja arī rīdziniece Baiba Fokerote, kas tirgū bija ieradusies kopā ar visiem trim bērniem – astoņgadīgo Saniju, deviņgadīgo Sandri un gadu un desmit mēnešus veco Sindiju. Abi vecākie Fokerotu ģimenes bērni izmantoja arī iespēju paši gatavot piespraudes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Ketija ar brāli Mārtiņu no Jūrmalas uz Centrāltirgu brauca ar mērķi “baudīt bērnu priekus”. “Izlasīju internetā par šo pasākumu un atbraucām,” tā meitene. Mārtiņš ļāvās sejas apgleznošanas priekiem, bet Ketija, tāpat kā daudzi citi klausītāji, baudīja muzikantu priekšnesumus. Svētku koncertā Nēģu laukumā uzstājās grupa “Rock’n’berries” un Jaunās talantu fabrikas zvaigznes Pāvels Fomkins, Kristīne Šomase un Rihards Bērziņš. Nēģu laukumā bija daudz atsaucīgu skatītāju. Atraktīvus konkursus organizēja pasākuma vadītājs Oskars Millers.

Ikviens pasākuma apmeklētājs varēja iesaistīties labdarības aktivitātēs – atnest skolas preces, kas pašam vairs nav nepieciešamas, bet lieti noderēs Rīgas daudzbērnu ģimenēm, vai arī ziedot līdzekļus, lai Rīgas daudzbērnu ģimenes var saņemt Latvijas zemnieku audzētos lauku labumus. Jau kopš vasaras sākuma Rīgas Centrāltirgus atbalsta 12 daudz­bērnu ģimenes, reizi mēnesī sagādājot veselīgu lauku labumu grozu.

Tirgotāji rudens sezonu Centrāltirgū, izrādās, sagaida ar atšķirīgām jūtām. Zemnieku saimniecības “Skursteņi” pārstāve stāstīja, ka dārzeņu audzētāji ir norūdījušies, citādi vasaras sezona būtu jānosauc par ļoti grūtu. “Karstajā laikā gurķi dažās dienās izdega,” stāstīja “Skursteņu” stenda saimniece. Gan viņa, gan arī visiem zināmais dārzeņu audzētājs un pastāvīgais Centrāltirgus pārdevējs Vilnis no Iecavas uzsvēra – bērnu laišanai skolā vai bērnudārzā vajag lielus tēriņus, tāpēc naudiņas tirgus labumiem pirms skolas gaitu sākuma nereti esot maz. Tiesa gan, 1. septembra sagaidīšanas svētkos pircēju esot vairāk.

Dzintra Smukule, pārdevēja Gaļas paviljonā, ir secinājusi, ka bērniem vairāk vajag hamburgerus, hesburgerus un picas, tāpēc Centrāltirgū svaigo gaļu pērkot aizvien mazāk. “Dienaskārtību ģimenē nosaka mazie,” uzskata Daina. Viņas veiktā aptauja rāda, ka saimnieces ir palikušas slinkas – aptuveni 80% no viņām siltu ēdienu mājā negatavojot, iztiekot ar veikalā pirktajiem salātiem. Maltīšu gatavošanā iniciatīvu esot uzņēmušies vīri. Savukārt Zinību dienā 1. septembrī lielākā daļa ģimeņu un jauniešu ar gardu maltīti atzīmējot sabiedriskās ēdināšanas vietās. “Patlaban gaļas pircēju ir mazāk arī tāpēc, ka ir baraviku, beku un gaileņu laiks,” piebilst pārdevēja.

Reklāma
Reklāma

Vislielāko prieku par rudens sezonas atnākšanu tirgū pauda Zivju paviljona pārdevējas. Daiga Baltvilka stāstīja, ka vasarā karstā laika dēļ pircējus ir ļoti grūti pārliecināt par zivju svaigumu, turklāt daudzi pilsētnieki dodas uz vasaras mājām ārpus galvaspilsētas. “Mūsu, zivju pārdevēju, laiks ir rudens un ziema, kad piedāvājam plašu zivju sortimentu un jūtam pircēju uzticēšanos,” tā Daina. Viņa arī sola, ka jau tuvākajā laikā Zivju paviljonā Latvijā audzētajām karpām, strauta forelēm, zandartiem, līņiem vitrīnā blakus būs arī Latvijā audzētie taimiņi. Būšot arī vairāk nēģu.

Piena paviljonā piena produktu pārdevējas stāstīja – govis pienu dod visu gadu, tāpēc pieprasījuma izmaiņas pa gadalaikiem viņas nejūtot.

VIEDOKLIS


Ivars Jakovels, 
RPAS “Rīgas Centrāltirgus” mārketinga un komunikāciju daļas pārstāvis: – Jaunā mācību gada sākums skolēniem un viņu vecākiem sakrīt ar rudens sezonas iestāšanos Centrāltirgū. Mēs jūtam, ka no vasaras mītnēm, no laukiem pilsētā atgriežas cilvēki. Pirmā septembra gaidīšanas svētki Centrāltirgū ir kļuvuši par tradīciju. Ar mūsu tradicionālo Zinību dienas pasākumu atgādinām, ka zināšanas ir sabiedrības vissvarīgākais izaugsmes nosacījums. Bez zinošiem cilvēkiem Latvijai nebūs nākotnes.

Publikācija tapusi sadarbībā ar AS “Rīgas Centrāltirgus”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.