×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Centrāltirgū varēs izmērīt asinsspiedienu un saņemt konsultācijas par sirds veselību

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamnedēļ, 30.aprīlī, Centrāltirgus Sakņu paviljona apmeklētājiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, saņemt konsultācijas par sirds slimību riskiem, kā arī uzzināt, kādus sirdij veselīgus produktus var iegādāties tirgū, informēja biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa.

Kā liecina Latvijas Kardiologu biedrības dati, gandrīz 50% Latvijas pieaugušo iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, un tas ir viens no biežākajiem sirds slimību cēloņiem. Saslimšanu lielākoties veicina mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs un smēķēšana.

Ar pasākumu Centrāltirgū tiks noslēgts Paaugstināta asinsspiediena mēnesis un akcija “Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību sekot līdzi savai sirds veselībai, īpašu uzmanību pievēršot paaugstinātam asinsspiedienam.

Pasākuma atklāšanā plkst.11 klātesošos uzrunās kardioloģe Iveta Mintāle, pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa un Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs. Mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar mediķes Ivetas Mintāles sagatavoto sirds veselībai derīgo pārtikas produktu grozu ar tirgū pieejamajiem sezonas produktiem.

Jau ziņots, ka 2013.gadu Veselības ministrija ir pasludinājusi par Sirds veselības gadu, bet aprīlis ir pasludināts par Paaugstināta asinsspiediena mēnesi.

Lai sasniegtu kampaņas “Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!” mērķus, visu aprīli iedzīvotājiem tiks izplatīti informatīvie materiāli par paaugstinātu asinsspiedienu un citiem riskiem, kā arī rīkoti pasākumi gan Rīgā, gan reģionos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+