×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Centrāltirgum – atkārtota starptautiska atzinība


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas svētki krāšņi aizvadīti, un arī Centrāltirgus (RCT) tos svinēja, kā ierasts, bet – vēl pacilātākā noskaņā. Iemesls – pasaules lielākais ceļojumu portāls “TripAdvisor” tirgum piešķīris Izcilības sertifikātu, apliecinot šeit sniegto pakalpojumu augsto kvalitāti. Tomēr tas nav vienīgais panākums, ar kuru var lepoties Rīgas Centrāltirgus.


 

Pragmatisms 
sniedz rezultātu

AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs ir gandarīts, ka svētku priekšvakarā apkopotie aizvadītā gada finanšu rādītāji izrādījušies visnotaļ iedvesmojoši. “Akcionāru sapulcē apstiprinātie gada pārskata rezultāti liecina, ka 2012. gads bijis tiešām veiksmīgs – par 7% kāpināts apgrozījums, turklāt esam nopelnījuši arī 360 tūkstošus latu, kurus akcionārs – Rīgas dome – piekrita atstāt tirgus rīcībā uzņēmuma attīstībai,” norāda A. Abramovs. Par šo naudu RCT plāno jau šogad Zivju paviljonā izbūvēt jaunus baseinus ar tirdzniecības vietām.

Tirgus vadītājs uzsver – šā veiksmes stāsta pamatā ir virkne lietu un risinājumu, kas pērn īstenotas tiešām pragmatiski.

Anatolijs Abramovs: “Pirmkārt, labāk sākām apsaimniekot nakts tirgu. Otrkārt, sevi sāka attaisnot mūsu izveidotā iebraukšanas sistēma, kas pirmo pusstundu maksā 50 santīmus, bet katru nākamo stundu latu. Praksē pārliecinājāmies, ka lielākoties klienti tirgū tiek galā pusstundas laikā, kas nozīmē, ka izdevies izveidot stingru transporta kustības režīmu tirgus iekšienē un veiksmīgi pelnīt. Un, treškārt, uzlabotais nakts tirgus, kā arī veiksmīgi pārņemtais Zivju paviljons.”

Tiesa gan, aktīvi turpinot analizēt transporta plūsmu, īpaši nakts un rīta stundās, kad cilvēkiem jābrauc prom no nakts tirdzniecības, tirgus vadība secinājusi, ka vēl nepieciešami atsevišķi uzlabojumi. “Piemēram, Gaiziņa ielā jāveido papildu izbraukšanas iespējas, ko centīsimies iespējami ātri ieviest,” norāda A. Abramovs.

Vēl viens faktors, kas veidojis veiksmīgos finanšu rādītājus, ir pērn izveidotais zemnieku diennakts tirgus, kas pašlaik noslogots par 90 procentiem. “Komersantiem šī vieta patīk, jo ir ērti uzglabāt preci, kuru Spīķeru un Pūpolu ielā var realizēt vakarā un naktī,” skaidro valdes priekšsēdētājs.

Sakņu un gaļas paviljons strādājot iepriekšējo gadu līmenī, Gaļas paviljons pat ar nelielu plus zīmi – apgrozījums pieaudzis par diviem procentiem. Ar tādiem pašiem rezultātiem kā 2011. gadā pērn strādājusi arī tirgus atklātā teritorija. Pērn optimizēti arī administrācijas, komunālās saimniecības un atkritumu izvešanas izdevumi.

 

Drošība, 
tīrība, kārtība
Centraltirgus_KM_11_9

Vislielāko gandarījumu Centrāltirgus vadībai sagādājis nule saņemtais “Trip­Advisor” Izcilības sertifikāts, kas šogad pieaudzis vēl par puspunktu, sastādot četrarpus punktu no iespējamajiem pieciem. “Patīkami, ka mūsu ieguldīto darbu, rūpējoties par drošību, kārtību un tīrību, augstu novērtējuši ārzemju tūristi, kuri var balsot “TripAdvisor” portālā par sev tīkamiem galamērķiem visā pasaulē. Esam priecīgi, ka Rīgas un Latvijas viesi Centrāltirgu aizvien biežāk izvēlas par sava ceļojuma galamērķi,” saka Anatolijs Abramovs.

Jāpiezīmē, ka pērn RCT saņēma četrus izcilības punktus, un tad tirgus vadība norādīja, ka ir kur augt, lai saņemtu visus piecus punktus. “Zināmā mērā es piesaucu šogad piešķirto puspunktu un ļoti ceru, ka saņemsim visus piecus punktus. Gandarījums ir tiešām liels, un esam gatavi turpināt stingro nostāju attiecībā uz tīrības, kārtības un drošības jautājumu sakārtošanu Centrāltirgū,” tā A. Abramovs.

Vislielāko paldies tirgus vadītājs saka visiem uzņēmuma darbiniekiem – tehniskajai daļai, saimniecības sektoram, visiem sētniekiem un apkopējām, sadarbības partneriem no pilsētas “Eko servisa”, kā arī Rīgas domei, kas atbalsta RCT jautājumos, kuri skar infrastruktūras sakārtošanu. A. Abramovs: “Mūsu tirgotāji varbūt nav pamanījuši šo piešķirto Izcilības sertifikātu, jo nav kosmopolītiski domājoši, bet dara savu darbu un pelna naudu. Tomēr tas, ko viņi noteikti pamana – aizvien vairāk nāk dažādās valodās runājoši cilvēki. Patīkami, ka tirgotāji sākuši apgūt angļu, vācu, skandināvu un pat franču valodu, lai spētu apkalpot šos ārvalstu klientus. Savukārt to, ka RCT ir piešķirts šāds Izcilības sertifikāts, ko apliecina uzlīmes pie ieejām visos paviljonos, ārzemnieki gan pamana. Pats esmu redzējis, kā angļi viens otram rāda – redzi, viņiem ir “TripAdvisor”! Tas ir patīkami.”

Līdz pieciem pilniem “Trip­Advisor” punktiem Centrāltirgum atlikusi vien pusīte. Taču Anatolijs Abramovs uzskata, ka tieši to būs visgrūtāk aizpildīt. “Lai to saņemtu, mums vēl ir ļoti daudz jāstrādā. Turklāt pārkāpt “astei” vienmēr ir grūtāk nekā pašam sunim,” uzskata viņš. Tādēļ tirgus vadībai jau ir padomā nākotnes plāni vēl intensīvākai tirgus vides sakārtošanai, kas neļaus ieslīgt rutīnā.

 

Sakārtot “asinsriti”

Centraltirgus_KM_12_9Viena no vēl nesakārtotām vietām ir Centrāltirgus teritorija gar pilsētas kanālu, kur tiek piegādātas preces uzglabāšanai pagrabos. Tuvākajos plānos ietilpst šī loģistikas mezgla vizuāla uzlabošana un ērtāku piebraukšanas iespēju radīšana preču izkraušanai. A. Abramovs: “Rūpējoties par apmeklētāju ērtībām un uzņēmuma kopējo vizuālo tēlu, esam uzsākuši kanālmalas projektēšanas darbus, kas attieksies uz kanālmalu no autoostas puses, kur ir Centrāltirgus galvenā loģistikas vieta. Plānojam sakārtot rampu pie Gaļas paviljona, kā arī ielu pie visiem četriem paviljoniem, kur notiek atkritumu izvešana. Plānojam izbūvēt jaunas notekūdeņu sistēmas, kā arī izveidot civilizētu atkritumu novietošanas vietu, lai to paliekas un dažādi šķidrumi netecētu atpakaļ kanālā.”

Minēto plānu īstenošanai budžetā jau ir paredzēti līdzekļi, saņemti arī tehniskie noteikumi, un notiek darbs pie projekta izstrādes. Centrāltirgus vadība cer, ka nākamgad, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kanālmalu izdosies sakārtot pienācīgā veidolā.

 

 

 

Sagaidot 
skolas sākumu

Jau pavisam drīz durvis jaunajam mācību gadam vērs Latvijas skolas. Lai palīdzētu sagatavoties skolas gaitām, Centrāltirgus 30. augustā ikvienu skolas bērnu un viņu vecākus, kā arī mācību piederumu tirgotājus aicina uz satikšanos. “Šogad organizējam pasākumu “Sveika, skola!”, kurā, atšķirībā no citiem gadiem, nebūs tikai kultūras un izklaides programma,” atklāj Anatolijs Abramovs. “Mēs aicinām ne vien skolas preču tirgotājus, bet ikvienu, kuram mājās ir skolas piederumi vai skolēnam noderīgi apģērbi, nemest tos ārā, bet nākt šeit un nodot tos tālāk,” skaidro tirgus vadītājs. Lai piedalītos mantu tirdziņā, nav jāzvana vai jāmaksā par tirdzniecības vietu. Nēģu laukuma atklātajā teritorijā būs novietoti galdi, uz kuriem tad katrs varēs izlikt savu preci un atdot vai pārdot to tālāk kādam, kam tā var izrādīties noderīga. “Tas nav maksas pakalpojums vai biznesa akcija, bet pasākums, kas palīdzēs ģimenēm sagatavoties skolas gaitām, paralēli gūstot pozitīvas emocijas arī piedāvātajā izklaides programmā,” norāda A. Abramovs.

{gallery id=”2034″}

Materiāls tapis sadarbībā ar AS “Rīgas Centrāltirgus”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+