×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Pārbūvēs Rīgas Centrāltirgu

Aizsalis Rīgas kanāls un Centrāltirgus paviljoni. Foto - LETAAizsalis Rīgas kanāls un Centrāltirgus paviljoni. Foto - LETA

Papildināta ar TV3 ziņu sižetu.

Rīgas Centrāltirgus daļā pie pilsētas kanāla nākamo gadu laikā tiks veikta vērienīga rekonstrukcija, kas pēc “Rail Baltica” projekta laikā plānotās dzelzceļa uzbēruma nojaukšanas ļaus šai teritorijai kļūt par daļu vecpilsētas.

Patlaban Centrāltirgus ārtelpai un pazemes telpām steidzami nepieciešami pārbūves un labiekārtošanas darbi, inženierkomunikācijas ir novecojušas un sliktā stāvoklī. Tāpēc nepieciešams sākt objekta pārbūvi un Rīgas pašvaldība šo projektu izvirzījusi kā prioritāru Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai.

Projekts „Rīgas Centrāltirgus kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija 1.kārta”
paredz attīstīt un revitalizēt Rīgas Centrāltirgus degradēto teritoriju – pazemes pilsētu (pagrabu daļu zem paviljoniem) aptuveni 2 ha platībā, kanālmalu un Centrāltirgus ielu. Plānota Centrāltirgus zivju, sakņu, gastronomijas, piena un gaļas paviljonu pagrabstāvu un savienojošo tuneļu vienkāršota atjaunošana, Centrāltirgus teritorijas kanālmalas pārbūve no Maskavas ielas līdz Prāgas ielai un no Prāgas ielas uz Gogoļa ielas pusi un Centrāltirgus ielas un lietu ūdens kanalizācijas sistēmas pārbūve no Prāgas ielas uz Maskavas un Gogoļa ielas pusi.

Projektu plānots īstenot līdz 2020.gada pavasarim. Būvprojekta izstrādei ir piešķirts finansējums no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda 230 000 eiro apmērā. Būvprojekta izstrādi veiks SIA „Baltex Group”. Būvdarbiem, būvuzraudzībai un autoruzraudzībai paredzēts finansējums 6 miljonu eiro apmērā, no kuriem ERAF finansējums būtu ap 5 miljoniem eiro, bet Rīgas pašvaldības līdzfinansējums – 913 000 eiro. Projektu realizēs Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Rīgas Centrāltirgu ik dienu apmeklē no 80 000 līdz 100 000 cilvēku.

Projekta autors arhitekts Aldis Polis pastāstīja, ka projekts sastāv no trim lieliem blokiem – Centrāltirgus ielas rekonstrukcija, kas saistīta ar Maskavas ielas stāvvietu rekonstrukciju, kanālmalas jeb Kārļa baseina labiekārtošana, pārvēršot publisko ārtelpu un nodrošinot cilvēku pieeju kanālmalai, kā arī “pazemes pilsētiņas” rekonstrukcija.

Centrāltirgus ielā paredzēts veikt automašīnu stāvvietu labiekārtošanu – projekts paredz samazināt stāvvietu skaitu, labiekārtot stāvvietas Maskavas ielā, izveidot jaunas joslas gājējiem, kā arī gājēju pārejas. Turklāt teritoriju paredzēts arī apzaļumot. Tiks pārbūvēta arī tramvaja pietura un mainīts ielas segums.

Arhiekts uzsvēra, ka, labiekārtojot kanālmalu, galvenais ir atrisināt centrāltirgus piegādes jautājumu, paralēli izveidojot publisko ārtelpu un nodrošinot pieeju kanālmalai. Pašlaik kanālmalas zonā pa diviem tuneļiem notiek produktu piegāde, bet trešais tunelis nav redzams. Pa tuneļiem pieved produkciju un apsaimnieko atkritumus. Vizuālais tēls, kas redzams no autoostas puses, nav pievilcīgs.

Polis informēja, ka ieejas tuneļos no kanālmalas puses tiks paslēptas ažūrās konstrukcijās, kas vienlaicīgi būs augšējā līmeņa stāvvietu paplašināšana. Iecerēts izbūvēt atbalsta sienas, kas pasargās tirgus pazemes daļas no applūšanas, jo reizi 20 gados ūdenslīmenis apdraud arī tirgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+