×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

Centrāltirgus slīgst jāņuzālēs; pamana arī aizsargājamus augus (Fotoreportāža)

LETALETA

Rīgas Centrāltirgū dažas dienas pirms Līgo svētkiem valda rosīga noskaņa – smaržo zaļumi un pļavu ziedi, jāņuzāles un dabas materiālu rotājumi.

 

Dažas dienas pirms Jāņiem vides inspektori Centrāltirgū konstatējuši, ka noplūkti un tiek tirgoti arī aizsargājamie augi – naktsvijoles un dzegužpirkstītes, noskaidroja aģentūra BNS.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Rita Jakovļeva aģentūrai BNS sacīja, ka trešdien un ceturtdien veikti reidi Centrāltirgū – vides inspektori starp jāņu zālēm ieraudzījuši naktsvijoles un dzegužpirkstītes.

Pārdevēji paskaidrojuši, ka nav zinājuši, ka šos augus plūkt nedrīkst. Viņi arī zāles nav plūkuši paši, bet esot tikai uzpircēji. Pret tirgotājiem sākta lietvedība, par sodu izlems pēc divām nedēļām.

Dabas pārvalde atgādina, ka jūnija vidū pļavās zied vairāki aizsargājami augi – dzegužpirkstītes, dzegužpuķes, dzegužkurpītes un naktsvijoles. Tāpat aizsargājama ir pļavas un meža silpurene, staipekņi, lakši jeb mežloki, meža vizbulis, bezdelīgactiņa, Sibīrijas skalbe, jumstiņu gladiola un Eiropas saulpurene.

Sodi par aizsargājamo augu plūkšanu un tirdzniecību ir visai bargi – fiziskām personām līdz 500 latiem, bet juridiskām personām līdz 1000 latu.

“Pirms došanās puķu pļavā vai zāļu tirgū, aicinām noskaidrot, kuri augi ir aizsargājami, lai nesanāk iedzīvoties nepatikšanās, jo pieredze rāda, ka cilvēki augus visbiežāk plūc nezināšanas vai nevērības dēļ,” norāda pārvalde.

Saviem ziedu pušķiem un vainagiem vides eksperti aicina izmantot bieži sastopamus, bet ne mazāk krāšņus pļavas augus, piemēram, pīpenes, madaras, rudzupuķes, āboliņu, smilgas, gandrenes, suņuburkšķus, kas nav aizsargājami. Var plūkt arī asinszāli un birztalu nārbuli, vībotnes, magones, raspodiņu un papardes.

{gallery id=”1844″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+