Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
9. oktobris, 2015
Drukāt

Āboli šogad priecē (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Centrāltirgū pieejamā pašmāju ābolu raža šogad bagātīga. Ābolu šķirnes ‘Tīna’, ‘Auksis’, ‘Trebo’ un ‘Antonovka’ – tās ir tikai dažas no pieprasītākajām tirgotāju stendos.

Uzņēmējs Ēriks Harlamovs no Bauskas puses lepojas ar āboliem, kas šogad salīdzinoši labi padevušies. Jāatgādina, ka pagājušais gan bija ābolu rekordgads. Salaspiliete Mudrīte zina teikt, ka šis gads ābeļdārzu īpašniekiem ir bijis ļoti dažāds – ja vieniem raža bijusi branga un ir iemesls lepoties ar bagātīgu ābolu klāstu, tad citiem ražotājiem tik labi nav gājis. Arī tirgotājs no Jelgavas atzīst, ka ābolu raža bijusi mazāka nekā pagājušajā gadā un viņa stendā āboli ir nelieli, tāpēc arī cenas ir salīdzinoši zemākas – 0,80 – 0,60 eiro/kg. Kā liecina Rīgas Centrāltirgus dati, ābolu segmentā cenas tirgū ir stabilas jau vairākus gadus un lielākoties pārdevēji par dažādu šķirņu āboliem cenu noteikuši 1,50 eiro robežās par augļu kilogramu. Vienīgi gadu simtiem mūsu pusē zināmā ‘Antonovka tiek piedāvāta par 1,20 eiro kilogramā. ‘Antonovkas’ popularitāte skaidrojama ar tās noturību pret aukstām ziemām un izcilām uzglabāšanas iespējām.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tirgā paskatijos ābolu cenas un parēķinaju kādi būtu ieņēmumi no manam ābelēm,ja būtu iespējams lielo ražu realizēt.Uzpircēju nav un visa raža kaķim zem astes,bet cenas veikalos astranomiskas.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+