Mobilā versija
+4.2°C
Ivars, Ilgvars
Trešdiena, 1. marts, 2017
13. novembris, 2015
Drukāt

Mandarīnu jaunā raža (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tuvojas Ziemassvētki, un Rīgas Centrāltirgū par to liecina jaunā mandarīnu raža.

Sulīgie citrusaugļi arvien vairāk ieņem savu vietu Rīgas Centrāltirgus tirdzniecības stendos. Galvenokārt mandarīni atvesti no Spānijas, un to cena atkarībā no izmēra svārstās vidēji no 0,80 līdz 2,50 eiro/kg. Kvalitatīvākos un, kā vēsta tirgotāji, sulīgākos mandarīnus var iegādāties par 3,50 eiro/kg. Pagaidām nav izsmeļošu datu par mandarīnu ražām Spānijā, taču mediji vēsta, ka Ķīnā nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ mandarīnu raža ir bijusi ļoti slikta un šo citrusaugļu ievākts par 40% mazāk, nekā plānots. Iespējams, tas var ietekmēt to cenas arī Eiropā. Tieši Spānija, Ķīna un Maroka ir vienas no vislielākajām mandarīnu audzētājām pasaulē. Eksperti vēsta, ka mandarīni esot jāsaēdas, vēl pirms ziema nav galā, jo tad šajos augļos ir visvairāk vitamīnu.

Tikmēr Rīgas Centrāltirgū pircēju pieprasīti ir arī citi citrusaugļi. Arī to cenas ir pievilcīgas – kilograms Brazīlijas izcelsmes laima augļu maksā 0,80 eiro, savukārt no Turcijas atvestie citroni – 1,50 – 3 eiro/kg. Arī ar C vit­amīnu bagāto granātābolu cenām ir plaša amplitūda – no 2 līdz 6,99 eiro/kg. Tikmēr hurma, kas ir bagāta ar kalciju, maksā 1,10 – 1,60 eiro/kg un plaši pieejama patērētājiem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Smirdīgā spāņu produkcija!!!

"Grindeks" provizoriskā peļņa pērn 9,4 miljoni eiro (1)Latvijas zāļu ražotāja “Grindeks” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 105,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,5% vairāk nekā
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (27)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+