Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. novembris, 2015
Drukāt

Mandarīnu jaunā raža (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tuvojas Ziemassvētki, un Rīgas Centrāltirgū par to liecina jaunā mandarīnu raža.

Sulīgie citrusaugļi arvien vairāk ieņem savu vietu Rīgas Centrāltirgus tirdzniecības stendos. Galvenokārt mandarīni atvesti no Spānijas, un to cena atkarībā no izmēra svārstās vidēji no 0,80 līdz 2,50 eiro/kg. Kvalitatīvākos un, kā vēsta tirgotāji, sulīgākos mandarīnus var iegādāties par 3,50 eiro/kg. Pagaidām nav izsmeļošu datu par mandarīnu ražām Spānijā, taču mediji vēsta, ka Ķīnā nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ mandarīnu raža ir bijusi ļoti slikta un šo citrusaugļu ievākts par 40% mazāk, nekā plānots. Iespējams, tas var ietekmēt to cenas arī Eiropā. Tieši Spānija, Ķīna un Maroka ir vienas no vislielākajām mandarīnu audzētājām pasaulē. Eksperti vēsta, ka mandarīni esot jāsaēdas, vēl pirms ziema nav galā, jo tad šajos augļos ir visvairāk vitamīnu.

Tikmēr Rīgas Centrāltirgū pircēju pieprasīti ir arī citi citrusaugļi. Arī to cenas ir pievilcīgas – kilograms Brazīlijas izcelsmes laima augļu maksā 0,80 eiro, savukārt no Turcijas atvestie citroni – 1,50 – 3 eiro/kg. Arī ar C vit­amīnu bagāto granātābolu cenām ir plaša amplitūda – no 2 līdz 6,99 eiro/kg. Tikmēr hurma, kas ir bagāta ar kalciju, maksā 1,10 – 1,60 eiro/kg un plaši pieejama patērētājiem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Smirdīgā spāņu produkcija!!!

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+